LM.plSportSokół Kleczew kończy ligę na czwartym miejscu

Sokół Kleczew kończy ligę na czwartym miejscu

Pięć bramek na pożegnanie ze swoimi kibicami strzelili w sobotę piłkarze Sokoła Kleczew. Zespół Jarosława Araszkiewicza pokonał Nielbę Wągrowiec 5:2.

W ostatniej ligowej kolejce sezonu 2015/2016 kleczewianie podejmowali Nielbę. Stawką meczu było czwarte miejsce Sokoła na koniec sezonu. Gospodarzom udało się zwyciężyć i zrealizować swój cel.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od dwóch szybkich ciosów w wykonaniu obu drużyn. Najpierw do siatki Nielby trafił Arkadiusz Bajerski. Kleczewianie z prowadzenia cieszyli się jednak tylko cztery minuty, bowiem już chwilę później wyrównanie zespołowi z Wągrowca dał Rafał Gruntkowski.

Od 31. minuty Sokół grał z przewagą jednego zawodnika, bowiem drugą żółtą kartkę w zespole Nielby obejrzał Dawid Chmielnicki. Kleczewianie szybko zamienili tę przewagę na swoje ponowne prowadzenie. Z lewej strony boiska piłkę zagrał Jakub Antosik, a akcję wykończył Tomasz Kowalczuk.

W drugiej połowie zespół Jarosława Araszkiewicza dołożył do swojego dorobku jeszcze trzy gole. Najpierw do siatki gości trafił Jakub Dębowski. Chwilę później kapitan Sokoła mógł podwyższyć na 4:1, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek.

W 83. minucie Nielba zdołała po raz drugi pokonać Adama Kwiatkowskiego. Złą pozycję bramkarza Sokoła wykorzystał Maciej Klawiński i lobem pokonał golkipera gospodarzy. Sokół odpowiedział jeszcze dwoma trafieniami w końcówce. Najpierw faulowany w polu karnym był Mikołaj Pingot. Czerwoną kartkę otrzymał Karol Hermann, a jedenastkę wykorzystał Łukasz Cichos.

Grający w dziewiątkę goście stracili jeszcze jednego gola. Podanie Tomasza Kowalczuka wykorzystał Jakub Dębowski, ustalając wynik starcia na 5:2.

Dzięki wygranej Sokół Kleczew utrzymał czwarte miejsce w tabeli III ligi. Zespół Jarosława Araszkiewicza (a wcześniej Adama Topolskiego i Andrzeja Ostańskiego) uzbierał w całym sezonie 53 punkty, wygrywając piętnaście spotkań, remisując osiem i przegrywając siedem. Kleczewianie zrealizowali swój podstawowy cel, czyli utrzymanie w nowej, zreformowanej III lidze. Indywidualny sukces odniósł Rafał Leśniewski, który z piętnastoma trafieniami na koncie został wicemistrzem klasyfikacji strzelców.

Mistrzem III ligi po niezwykle zaciętej rywalizacji (ostatecznie decydował bilans bramkowy w meczach bezpośrednich) została Warta Poznań przed Pelikanem Niechanowo i Lechem II Poznań. Teraz piłkarzy ze stolicy Wielkopolski czeka baraż o II ligę z Garbarnią Kraków. Od wyniku tego starcia zależy los KKS 1925 Kalisz - jeżeli poznaniacy wygrają to kaliszanie utrzymają się w III lidze. Do IV ligi grupy wielkopolskiej południowej na pewno spadają drużyny Centry i Ostrovii Ostrów Wlkp.

Sokół Kleczew - Nielba Wągrowiec 5:2 (5' Arkadiusz Bajerski, 36' Tomasz Kowalczuk, 54', 90' Jakub Dębowski, 88' Łukasz Cichos - 9' Rafał Gruntkowski, 83' Maciej Klawiński)

Sokół Kleczew: Adam Kwiatkowski - Wiktor Patrzykąt, Mikołaj Pingot, Robert Jędras, Mateusz Goiński, Tomasz Kowalczuk, Jakub Dębowski, Jakub Antosik (46' Norbert Grzelak), Arkadiusz Bajerski (59 Artur Wiśniewski), Krystian Sobieraj (46' Sebastian Antas), Rafał Leśniewski (65' Łukasz Cichos).

Nielba Wągrowiec: Karol Hermann - Radosław Góźdź (33' Daniel Chmielnicki), Patryk Soforek (87' Oskar Czapliński), Rafał Gruntkowski, Adam Urbański (46' Mateusz Francuszkiewicz), Adrian Marchel, Karol Purol, Maciej Klawiński, Bartosz Najdul (55' Filip Konarski), Jakub Kubiński.
źródło: sokol.kleczew.pl