Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

LM.plSportSromotna porażka Polek. Trzy piłkarki Medyka w składzie

Sromotna porażka Polek. Trzy piłkarki Medyka w składzie

Reprezentacja Polski w piłce nożnej kobiet rozegrała przedostatni mecz eliminacyjny do mistrzostw Europy. Biało-czerwone przegrały z Danią aż 0:6 i straciły szanse na awans na turniej.

Polki grały we wtorek z zajmującą drugie miejsce Danią. Zespół Wojciecha Basiuka musiał zwyciężyć, by zachować szanse na awans do mistrzostw Europy. Biało-czerwone jednak spotkanie przegrały i to na dodatek tracąc sześć bramek.

Mecz rozpoczął się dla Polek dobrze. Już w piątej minucie bliska zaskoczenia Stiny Petersen była Aleksandra Sikora. W kolejnych minutach Dunki zdobywały coraz większą przewagę, którą potwierdzały kolejnymi golami.
Wynik w osiemnastej minucie otworzyła Sanne Troelsgaard, umieszczając piłkę tuż przy słupku bramki Darii Antończyk. Siedem minut później było 2:0, a bezpośrednio z rzutu wolnego trafiła Pernille Harder. Do przerwy obie piłkarki jeszcze dwukrotnie pokonywały polską bramkarkę. Dania prowadziła 4:0.

W drugiej odsłonie biało-czerwone straciły jeszcze dwa kolejne gole. Najpierw Darię Antończyk pokonała Johanna Rasmussen, a następnie wynik ustaliła Sanne Troelsgaard, zdobywając tym samym hat-tricka.

We wtorkowym starciu wystąpiły trzy piłkarki Medyka POLOmarket Konin. W wyjściowej jedenastce zaprezentowały się Aleksandra Sikora, Patrycja Balcerzak i Katarzyna Daleszczyk. Dodatkowo na ławce usiadła Anna Szymańska.

Przegrany mecz w Danii oznacza, że reprezentacja Polski ostatecznie straciła wszelkie szanse na awans do mistrzostw Europy. Biało-czerwone zajmują obecnie czwarte, przedostatnie miejsce w grupie z dorobkiem siedmiu punktów i stratą sześciu oczek do drugiej w tabeli Danii.

Są to również drugie przegrane eliminacje w wykonaniu trenera Wojciecha Basiuka. Coraz głośniej mówi się o konieczności zmiany na stanowisku pierwszego szkoleniowca polskiej reprezentacji. Wszelkie decyzje dotyczące obsady tego stanowiska będą zapadały w przeciągu najbliższych miesięcy.

Dania - Polska 6:0 (18', 27', 62' Sanne Troelsgaard, 25', 41' Pernille Harder, 52' Johanna Rasmussen)

Dania: Stina Petersen - Line Røddik, Janni Arnth, Simone Boye Sørensen (62' Stine Larsen), Julie Jensen, Sanne Troelsgaard, Theresa Nielsen, Nadia Nadim (79' Line Jensen) , Pernille Harder (52' Nanna Christiansen), Katrine Veje, Johanna Rasmussen.

Polska: Daria Antończyk - Hanna Konsek, Aleksandra Sikora, Joanna Wróblewska, Ewa Pajor (46' Martyna Wiankowska), Silvana Chojnowski, Patrycja Balcerzak (66' Ewelina Kamczyk), Jolanta Siwińska, Agata Guściora, Katarzyna Daleszczyk, Sylwia Matysik (83' Nikol Kaletka).