LM.plSportSamuraj i Bushido na zawodach w Złotoryi

Samuraj i Bushido na zawodach w Złotoryi

Dziesięć medali wywalczyli reprezentanci Samuraja Konin i Bushido Żychlin podczas Mistrzostw Polski IMAF. Łącznie w Złotoryi zaprezentowało się ośmiu zawodników tych dwóch klubów z regionu konińskiego.

Najlepsze wyniki w Złotoryi osiągnęli Marika i Szymon Piotrowscy, zdobywając po jednym złotym i jednym srebrnym medalu. Marika Piotrowska triumfowała w Ju-Jitsu Mixed Kumite kat. senior +73 kg, a drugie miejsce zajęła w Ju-Jitsu Kata kat. pary mieszane +19 lat. W tej samej kategorii srebro zdobył Szymon Piotrowski. Reprezentant Samuraja Konin wywalczył również złoto w Sport Ken-Jutsu kat. senior +180 cm. Ponadto Marika Piotrowska była bliska zdobycia również krążka w Sport-Ken Jutsu kat. senior, ostatecznie zajęła jednak czwarte miejsce.

Dwukrotnie na podium stawała również Monika Mazurek. Dwa razy było to miejsce drugie - w konkurencji Ju-Jitsu Mixed Kumite kat. senior -72 kg i Sport-Ken Jutsu kat. senior. Drugie miejsce w Ju-Jitsu Mixed Kumite kat. senior -65 kg zajął Adam Rudczuk. Srebro ze Złotoryi przywiozła również Marta Smółka, stając na podium konkurencji Ju-Jitsu Mixed Kumite kat. kadet -53 kg, a w Sport-Ken Jutsu kat. kadet -170 cm zajmując czwarte miejsce.

Dwa medale na Mistrzostwach Polski wywalczyli również zawodnicy Bushido Żychlin. Srebro w Ju-Jitsu Mixed Kumite senior -92 kg zdobył Marcin Gęsicki, a w Ju-Jitsu Kata kat. senior był czwarty. Na drugiej pozycji w Ju-Jitsu Mixed Kumite kat. senior -83 kg zawody zakończył Bartłomiej Kobus. Zawodnik Bushido Żychlin wywalczył również czwarte miejsce w Ju-Jitsu Kata kat. senior. Blisko podium był również Daniel Borowski, zajmując ostatecznie czwarte miejsce w Ju-Jitsu Mixed Kumite kat. senior -74 kg.