LM.plSportSebastian Glanc brązowym medalistą Mistrzostw Polski Młodzików

Sebastian Glanc brązowym medalistą Mistrzostw Polski Młodzików

Tylko jeden medal w turnieju indywidualnym zdobyli w sobotę reprezentanci KKSz Konin. Jutro dokończenie zawodów - turniej drużynowy.

W pierwszym dniu turnieju koniński klub mógł cieszyć się z jednego krążka wywalczonego przez Sebastiana Glanca. Koninianin w ćwierćfinale pokonał Rafała Gałeckiego z AZS AWF Warszawa 12/10, ale w półfinale uległ Bartoszowi Ruszczykowi (Dragon Łódź) 9/12. Zwyciężył Szymon Hryciuk (Pałac Młodzieży Katowice), pokonując w finale Ruszczyka 12/5.

Żadna z szablistek KKSz Konin nie awansowała do finałowej ósemki turnieju indywidualnego. Najwyższe, jedenaste miejsce zajęła Aischa Hadj Bachir. Wygrała Roksana Bartosz (Dragon Łódź), pokonując w finale Julię Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 12/9.

W niedzielę druga część Mistrzostw Polski Młodzików. Tym razem szablistki i szabliści walczyć będą w turnieju drużynowym.