Dzisiaj jest niedziela 15 września 2019, imieniny: Albina, Nikodema, Marii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18624) SPORT FORUM FIRMY (5361) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO

13 / 8oC

Derby: Górnik Konin - KKS 1925 Kalisz [RELACJA NA ... (0)Krzymów pretenduje do miana gminy przyjaznej pszcz ... (0)

Ciężki mecz Medyka, zwycięstwo w ostatnich minutach

Dodano: 12.06.2016 14:15

Do 81. minuty Medyk POLOmarket Konin remisował z Mitechem Żywiec w przedostatniej kolejce Ekstraligi. Dopiero gole w ostatnich minutach dały koniniankom zwycięstwo w niedzielnym starciu.

Medyczki w niedzielę podejmowały trzecią drużynę Ekstraligi. Piłkarki z Żywca na mecz w Koninie motywować się nie musiały - zwycięstwo z Medykiem POLOmarket mogło bowiem przedłużyć ich nadzieje na wicemistrzostwo Polski. Po zaciętym starciu górą były jednak piłkarki Romana Jaszczaka.

Mecz rozpoczął się dobrze dla przyjezdnych, które już w pierwszych minutach wyszły na prowadzenie. Sytuację sam na sam po kontrataku wykorzystała Lucia Šušková. Medyczki odpowiedziały niemal natychmiast golem Anny Gawrońskiej. W kolejnych minutach koninianki miały jeszcze swoje sytuacje, ale zawodziła skuteczność - do siatki nie zdołały trafić Aleksandra Sikora, czy Patrycja Balcerzak.

Do 81. minuty meczu utrzymywał się remisowy rezultat. W końcówce meczu w polu karnym sfaulowana została Liliana Kostova. Jedenastkę na gola zamieniła Anna Gawrońska. W 83. minucie jeszcze jednego gola dołożyła Aleksandra Sikora i Medyk POLOmarket Konin wygrał ostatecznie 3:1.

Medyczki pozostały liderkami tabeli Ekstraligi kobiet z dorobkiem 71 punktów. Już w najbliższą środę koninianki czeka ostatni mecz w tym sezonie - Medyk POLOmarket podejmie wicelidera tabeli Górnika Łęczna.

Medyk POLOmarket Konin - Mitech Żywiec 3:1 (6', 81' Anna Gawrońska, 83' Aleksandra Sikora - 4' Lucia Šušková)

Medyk POLOmarket Konin: Anna Szymańska - Aleksandra Sikora, Maria Ficzay, Radosława Sławczewa, Dagmara Grad (46' Gabriela Grzywińska), Wiktoria Marszewska, Patrycja Balcerzak, Liliana Kostowa, Katarzyna Daleszczyk, Agata Tarczyńska (90' Paulina Zawiślak), Anna Gawrońska.
źródło: medykkonin.pl