LM.plSportW turnieju drużynowym KKSz Konin też z brązem

W turnieju drużynowym KKSz Konin też z brązem

Drugi dzień Mistrzostw Polski Młodzików w szabli również przyniósł gospodarzom tylko jeden medal. W turnieju drużynowym na trzecim miejscu uplasowała się reprezentacja chłopców.

KKSz Konin I w składzie: Sebastian Glanc, Gabriel Jarek, Gracjan Jedwabny i Olaf Stasiak pokonał w ćwierćfinale AZS AWF Warszawa 36/30. W półfinale koninianie okazali się gorsi od Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego I, przegrywając 27/36. KKSz Konin zdołał jednak wywalczyć medal, pokonując w walce o trzecie miejsce Dragon Łódź 36/32.

W turnieju chłopców zwyciężył Zagłębiowski Klub Szermierczy I, wygrywając w finale z Pałacem Młodzieży Katowice 36/34. Drugi zespół KKSz Konin zajął dziesiąte miejsce.

Tylko do ćwierćfinału zdołały dotrzeć dziewczęta z KKSz Konin I. Drużyna w składzie: Martyna Dzięcielak, Aischa Hadj Bachir, Natalia Koziarska i Julia Wałowska przegrała na tym etapie z AZS AWF Warszawa I 19/36, zajmując ostatecznie siódme miejsce w turnieju. Na trzynastym miejscu uplasował się KKSz Konin II, a w finale TMS Sosnowiec I pokonał UKS 13 Białystok I 36/34.

Była to ostatnia szermiercza impreza w Koninie przed wakacyjną przerwą. Seniorów KKSz Konin czekają jeszcze Mistrzostwa Europy w Toruniu.