Dzisiaj jest sobota 12 czerwca 2021, imieniny: Janiny, Onufrego, Leona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16085) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 11oC
Jutropogoda
17 / 10oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wierzbinek. Wielki kosz wiklinowy znalazł się prze ... (0)Piłkarska kolejka: Będzie siódmy mecz Górnika Koni ... (0)

Dominacja Medyka trwa! Konińskie mistrzynie!

Aktualizacja 15.06.2016 18:45
Źródło: LM.pl

Ostatni mecz sezonu 2015/2016 rozegrały w środę piłkarki Medyka POLOmarket Konin. Zespół Romana Jaszczaka po raz trzeci w historii został mistrzem Polski!

W ostatnim meczu w sezonie koninianki mierzyły się z tegorocznym wicemistrzem - Górnikiem Łęczna. Drugi zespół ligi wyszedł na to spotkanie z o wiele bardziej ofensywnym nastawieniem. W przeciwieństwie do poprzednich meczów Górnik częściej przebywał na połowie medyczek. Łęcznianki nie mogły jednak przekuć tej przewagi na gole.

Sponsorem transmisji był Toyota Auto Kamiński Konin.

A Medyk POLOmarket wykorzystał tę taktykę i kolejnymi kontratakami dobijał przyjezdne. Wynik w piętnastej minucie otworzyła Agata Tarczyńska, wykorzystując zagranie z lewej strony Katarzyny Daleszczyk. Osiem minut później medyczki przeprowadziły identyczną akcję prawą flanką - tym razem Agata Tarczyńska wykończyła zagranie Aleksandry Sikory.

Do przerwy padły jeszcze trzy gole. Najpierw świetną indywidualną akcję przeprowadziła Katarzyna Daleszczyk. Przy prowadzeniu 3:0 koninianki nieco się rozluźniły, co wykorzystała Anna Sznyrowska. Napastniczka Górnika po samodzielnym rajdzie lewą stroną zagrała piłkę w pole karne, a tam do siatki Medyka dobiła ją Agata Guściora. Czwarty kontratak Medyka POLOmarket w 41. minucie przeprowadziła Agata Tarczyńska. Tuż przed bramką napastniczka z Konina oddała jeszcze piłkę Aleksandrze Sikorze i było 4:1.

Po zmianie stron tempo meczu nieco spadło, ale kibice mogli oglądać jeszcze dwa gole. Najpierw świetnie w polu karnym zachowała się Liliana Kostowa, mocnym strzałem umieszczając piłkę w siatce Górnika. Łęcznianki odpowiedziały jeszcze w samej końcówce spotkania - po rzucie rożnym do bramki Medyka trafiła Anna Sznyrowska.

To nie zmąciło jednak zabawy piłkarkom Medyka POLOmarket Konin. Zespół Romana Jaszczaka po raz trzeci z rzędu i jednocześnie w swojej historii wywalczył tytuł mistrza Polski. Do Konina pojechała również nagroda dla królowej strzelczyń, którą została Anna Gawrońska (23 gole). Medyczki wyprzedziły swoje rywalki w lidze aż o 20 punktów, strzelając w całym sezonie 99 goli, a tracąc zaledwie trzynaście. Dominacja medyczek na arenie krajowej trwa.

Teraz przed zawodniczkami z Konina zasłużona przerwa. Do rozgrywek ligowych medyczki powrócą zapewne na początku sierpnia. 23 lipca mistrzynie Polski rozegrają towarzyski mecz z VfL Wolfsburg, a miesiąc później w Koninie i Wrześni rozpocznie się turniej eliminacyjny do Ligi Mistrzyń. Rywalki koninianek poznamy po losowaniu 23 czerwca.

Medyk POLOmarket Konin - Górnik Łęczna 5:2 (15', 23' Agata Tarczyńska, 34' Katarzyna Daleszczyk, 41' Aleksandra Sikora, 57' Liliana Kostowa - 36' Agata Guściora, 90' Anna Sznyrowska)

Medyk POLOmarket Konin: Anna Szymańska - Aleksandra Sikora, Maria Ficzay, Radosława Sławczewa (40' Nikoleta Nikolić), Gabriela Grzywińska, Wiktoria Marszewska (58' Natalia Pakulska), Patrycja Balcerzak, Liliana Kostowa (66' Paulina Zawiślak), Katarzyna Daleszczyk (81' Marta Fil), Agata Tarczyńska, Anna Gawrońska.

Górnik Łęczna: Dorota Wilk - Agnieszka Jędrzejewicz (25' Weronika Zawistowska), Marlena Hajduk, Natasza Górnicka, Paulina Kawalec (52' Dżesika Jaszek), Jagoda Szewczuk (66' Kasandra Parczewska), Dominika Kwietniewska, Agata Guściora, Patrycja Hmirova, Ewelina Kamczyk (66' Mariana Iwanyszyn), Anna Sznyrowska.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Gratulacje! Sikora
Dodano: 15.06.2016 16:07    Przez: ~Zakochany
Gratulacje! Sikora jesteś BOSKA
Dodano: 15.06.2016 16:07    Przez: ~Zakochanyy
..masz tyle samo racji i pewnej mądrości w tym co piszesz, ile smutku i delikatnie rzecz ujmując "rozumności inaczej pojętej", Dziewczyny, Kobiety, które uprawiają piłkę nożną w Polsce robią to z tych samych powodów, co miliony kobiet w innych krajach, a nie wiem czy wiesz, pewnie nie, że w piłkę nożną już od dawna graja niewiasty w nawet w czadorach, o Amerykankach, Niemkach, Dunkach i innych nacjach nie wspomnę....nie rozumiem, zatem, dlaczego deprecjonujesz fakt, że dziewczyny z Konina są najlepsze w Polsce, istnieją w Europie i to robią, czynią z ogromną pasją i co, dość istotne, sprawiają, że o mieście Konin, skądinąd moim rodzinnym mieście, słychać to tu, to tam, i jest to powód do dumy:)) moim zdaniem, Życzę Tobie Obywatelu Konina, abyś otworzył się, wydobył się ze stereotypów, w których tkwisz i rozbudził w sobie umiejętność szacunku dla innych i doceniał TYCH, KTÓRZY ROBIĄ COŚ NIEZWYKLE, NIEPOSPOLICIE, WYJĄTKOWO:)))...(z ...
Dodano: 16.06.2016 07:48    Przez: ~jestemstąd

KOMENTARZE

Gratulacje! Sikora
Dodano: 15.06.2016 16:07    Przez: ~Zakochany
Gratulacje! Sikora jesteś BOSKA
Dodano: 15.06.2016 16:07    Przez: ~Zakochanyy
Ilu widzów? 43?
Dodano: 15.06.2016 19:58    Przez: ~Rany boskie
Ale wiocha. Ceremonia mistrzostwa Polski i 40 osób to ogląda... śmich, a właściwie żenada.
Dodano: 16.06.2016 18:26    Przez: ~żal.pl
dziewczyny nasze sąsiadeczki jesteście wspaniałe gratuuuuuuuuuuuulacje
Dodano: 15.06.2016 17:11    Przez: ~kibice
Slabe jak borszcz
Dodano: 15.06.2016 17:22    Przez: ~zawodnik
Wolno Ci pisać anonimowo... tchórze. Gul skacze ha, ha. MEDYK POLOMARKET MISTRZ, MISTRZ - brawa dla sponsorów. Dziewczyny jesteście wielkie.
Dodano: 15.06.2016 21:19    Przez: ~piłkarz
A czemu niby nie wolno? Brawa dla Medyka za jakieś tam mistrzostwo, o którym i tak statystyczny Polak nic nie wie. Medyk jest synonimem Konina, ktoś się cieszy z czegoś, co jest zupełnie nieprzydatne statystycznemu mieszkańcowi Konina. Widzów 20 osób 30 rodziców, miasto z Nowickim pewnie zaraz wyda 70 tys.w formie specjalnej uchwały na ligę mistrzów, Jaszczak zaprosi uczniów z Górniczej i z Medyka i za darmo rozda bilety, żeby 2 tys. dzieci uzbierać na stadionie, a ja się pytam na co to???? Komu to służy? Temu jednemu działaczowi? Dla własnej ambicji? Pożytku w mieście z tego nie ma żadnego. Dziewczyny dostają krzywe giry jedynie. Frajda dla widzów żadna, to nie piłka męska. Więc się pytam na co to????
Dodano: 15.06.2016 23:04    Przez: ~jutro polska wygra z DE
..masz tyle samo racji i pewnej mądrości w tym co piszesz, ile smutku i delikatnie rzecz ujmując "rozumności inaczej pojętej", Dziewczyny, Kobiety, które uprawiają piłkę nożną w Polsce robią to z tych samych powodów, co miliony kobiet w innych krajach, a nie wiem czy wiesz, pewnie nie, że w piłkę nożną już od dawna graja niewiasty w nawet w czadorach, o Amerykankach, Niemkach, Dunkach i innych nacjach nie wspomnę....nie rozumiem, zatem, dlaczego deprecjonujesz fakt, że dziewczyny z Konina są najlepsze w Polsce, istnieją w Europie i to robią, czynią z ogromną pasją i co, dość istotne, sprawiają, że o mieście Konin, skądinąd moim rodzinnym mieście, słychać to tu, to tam, i jest to powód do dumy:)) moim zdaniem, Życzę Tobie Obywatelu Konina, abyś otworzył się, wydobył się ze stereotypów, w których tkwisz i rozbudził w sobie umiejętność szacunku dla innych i doceniał TYCH, KTÓRZY ROBIĄ COŚ NIEZWYKLE, NIEPOSPOLICIE, WYJĄTKOWO:)))...(z ...
Dodano: 16.06.2016 07:48    Przez: ~jestemstąd
Amerykanki, Dunki, Niemki, pochodzą z krajów bogatych, o wysokim dobrobycie. Konin to biedne miasto o najwyższym bezrobocie w regionie i mistrzostwo Medyka to właśnie taki fajerwerek nikomu niepotrzebny. Rozumiem, że gdyby jeszcze mieszkańcy Konina mieli z tego rozrywkę, przychodziło na mecz chociaż kilkaset ludzi, ale tak nie jest. To jest sport bardzo niszowy i jak dla mnie duma z mistrzostwa też jest niszowa. Miasto pompuje ponad pół miliona kasy na ten klub i na siłę w mediach stara się zrobić z mistrzostwa wiele halo. To jest biedne jak biedne jest myślenie właśnie w ten sposób w Koninie. Zrozum, na siłę z Medyka nie zrobi się rozrywki dla mieszkańców, bo nikt nie chce oglądać lasek kopiących w piłkę. Śmieszne jest to, że w innych miastach wraca się do promocji zasłużonych klubów z KIBICAMI, Stilon Gorzów, Elana Toruń, Lech Poznań, Unia Leszno, Anwil Włocławek, a w Koninie próbuje się zrobić wizytówkę z dziewczyn kopiących wysoko pi ...
Dodano: 16.06.2016 08:39    Przez: ~dziś polska wygra z DE
Cała nadzieja dla dziewczyn kopiących w Polsce piłkę, że dziś nasze orły zagrają pięknie, ale jak zawsze - wygrają Niemcy. I być może choć trochę obejrzy się normalnie telewizję. Bo pieprzenie na okrągło, że kontuzję miał najpierw jakiś blondyn , a teraz Szczęsny (informacje podawane całą dobę, dzień po dniu, na żółtym pasku) zakrawa na paranoję.
Dodano: 16.06.2016 09:31    Przez: ~nad
chłopczyce...
Dodano: 16.06.2016 10:43    Przez: ~lol
Nikt nie robi na siłę wizytówki miasta, MEDYK z racji swoich niezaprzeczalnych sukcesów jest wizytówka Konina. Dotąd były to ukradzione w Niemczech trumny porzucone w lesie, innych relacji o Koninie poza sukcesami Medyka brak! Nic na to nie poradzimy! Jest dobrze, Medyk dumą Konina jest!!! Mistrz Polski - brzmi dumnie ...
Dodano: 16.06.2016 10:48    Przez: ~J 23
Duma? Jak zawodniczki będące reprezentantkami Polski kopią się po czole na orliku na sosnowej i łapią kontuzje przed meczami ligi miszczyń to też jest duma?
Dodano: 16.06.2016 18:32    Przez: ~zero profeski
to się na tej wsi wyrabia ...