LM.plSportII LO brązowym medalistą Mistrzostw Polski w koszykówce!

II LO brązowym medalistą Mistrzostw Polski w koszykówce!

Tylko dwie szkoły ponadgimnazjalne z całej Polski okazały się lepsze w koszykówkę od II Liceum Ogólnokształcącego z Konina. Koszykarze z II LO przywieźli do Konina brązowy medal.

Konińscy koszykarze awans na szczebel centralny uzyskali wygrywając finał wojewódzki XVII Licealiady w Kaliszu. Uczniowie II LO pokonali tam swoich kolegów z Kościana i wywalczyli prawo do gry w mistrzostwach Polski.

W ramach przygotowań do mistrzostw dwie drużyny II LO wzięły udział w finale wojewódzkim w streetballu. Pierwsza drużyna wygrała rozgrywki i po raz drugi wywalczyła medal. Świetnie spisał się również drugi zespół, który dotarł do półfinału i ostatecznie zajął trzecie miejsce.

Dobrą formę koninianie utrzymali również na mistrzostwach Polski. W fazie grupowej reprezentanci Konina wygrali wszystkie trzy spotkania: 104:64 z zespołem z Hrubieszowa, 50:45 z drużyną z Pruszkowa i 68:60 z reprezentantami Ełku. W ćwierćfinale II LO wygrało z uczniami ze Skarżysko-Kamiennej 72:48.

Koninianie zatrzymali się dopiero w półfinale. Po niezwykle zaciętym starciu koszykarze II LO przegrali po dogrywce z Dąbrową Górniczą 64:67. W meczu o trzecie miejsce koninianom udało się jednak pokonać Koszalin 64:45 i wywalczyć ostatecznie brązowy medal mistrzostw Polski. Najlepszą drużyną został zespół z Dąbrowy Górniczej.

Trzecie miejsce na szczeblu centralnym to najlepszy wynik w historii szkoły. Dwa lata temu koninianom udało się zająć miejsce trzynaste. Trenerami tegorocznych medalistów są Norbert Napierała i Grzegorz Zieliński.

II LO Konin: Aleksander Dziewa, Michał Miklaszewski, Alan Świerczyński, Filip Lenartowski, Szymon Zacharski, Szymon Tomczak, Michał Hejosz, Hubert Bogacki, Daniel Kotwasiński, Przemysław Kwiatkowski i Sergiusz Napierała.