Dzisiaj jest niedziela 26 stycznia 2020, imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20765) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (41) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 0oC
Jutropogoda
3 / 3oC
Pojutrzepogoda
6 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Alicja może chodzić! Potrzebuje operacji za pół mi ...Górnik Konin skończył obóz i zremisował czwarty zi ... (0)

Strażak Licheń Stary mistrzem okręgówki. Co z IV ligą?

Dodano: 18.06.2016 21:07
Źródło: LM.pl

Beniaminek - Strażak Licheń Stary - zwyciężył w tegorocznych rozgrywkach konińskiej klasy okręgowej. Pod znakiem zapytania stoi jednak udział którejkolwiek z drużyn konińskiej okręgówki w rozgrywkach IV ligi w przyszłym sezonie.

Historyczny sukces na swoim koncie zapisali dziś piłkarze Strażaka Licheń Stary. Mistrz A-klasy z zeszłego sezonu szturmem wziął również rozgrywki okręgowe, wygrywając po zaciętym sezonie z szesnastoma innymi zespołami. Losy mistrzostwa ważyły się do ostatniej kolejki - o triumf walczył również Wicher Dobra.

Ostatecznie zespół z Lichenia Starego pokonał w ostatnim starciu Wilki Wilczyn 2:1. Strażak zanotował jeden punkt więcej niż Wicher Dobra i z wynikiem 21 zwycięstw, sześciu remisów i pięciu porażek został mistrzem konińskiej klasy okręgowej.

To największy sukces w siedemnastoletniej historii klubu z Lichenia Starego. Pod znakiem zapytania stoi jednak udział Strażaka w rozgrywkach IV ligi. Klub z powodów finansowych najprawdopodobniej zrezygnuje z przysługującego mu prawa awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

To nie pierwsza tego typu sytuacja w okręgu konińskim. W ostatnich latach kilkukrotnie z awansu rezygnował mistrz konińskiej okręgówki - Kasztelania Brudzew. Na wejście do IV ligi w ostatnich latach zdecydował się jedynie wicemistrz sezonu 2012/2013 - Warta Krzymów. Klub z powiatu konińskiego występował na tym szczeblu rozgrywek zaledwie rok.

Powtarzające się problemy z awansem spowodowały, że w regulaminie rozgrywek WZPN wprost przewidziana jest zasada - jeżeli mistrz zrezygnuje z gry w IV lidze, prawo to przechodzi na kolejne zespoły. W tym przypadku szansę otrzyma więc pewnie Wicher Dobra. Czy zespół z powiatu tureckiego z tej możliwości skorzysta? Okaże się w najbliższych tygodniach.

Z konińską klasą okręgową żegnają się zespoły ZKS Zagórów, Górnika Kłodawa i Warty Krzymów. Jeżeli żadna z drużyn ostatecznie nie awansuje do IV ligi to z okręgówki spadnie również Płomień Nekla. W przyszłym sezonie klasa okręgowa będzie liczyć szesnaście zespołów. Oprócz drużyn, które zdobyły utrzymanie zagrają w niej: spadkowicz z IV ligi Olimpia Koło oraz mistrzowie dwóch grup A-klasy.

Grupę pierwszą z przewagą pięciu oczek nad Wartą Pyzdry wygrali Zjednoczeni Rychwał. To drużyna, która występowała w przeszłości nawet w IV lidze, a z klasy okręgowej do A-klasy spadła po sezonie 2012/2013. Teraz piłkarze z Rychwała powracają na najwyższy szczebel rozgrywek w okręgu konińskim.

Jeszcze większy powrót zaliczy Tur 1921 Turek. NIegdysiejsza piłkarska potęga wschodniej Wielkopolski po dwóch latach nieobecności w seniorskiej piłce przystąpiła do rozgrywek A-klasy. Już w pierwszym sezonie gry Tur wywalczył mistrzostwo (pokonując Tulisię Tuliszków) i od przyszłego sezonu grać będzie w klasie okręgowej.

Niezwykle zażarty bój o mistrzostwo B-klasy stoczyli natomiast piłkarze Warty Rumin. Po ostatniej kolejce Warta miała taki sam dorobek punktowy jak Piast Grodziec. Obie drużyny miały również taki sam bilans meczów bezpośrednich i... goli w meczach bezpośrednich. Ostatecznie mistrzem została jednak Warta Rumin, ale Piast Grodziec również może się cieszyć - wicemistrz B-klasy również uzyskał awans do A-klasy, co jest także historycznym sukcesem zespołu założonego zaledwie przed rokiem.

Kto zaś znalazł się na zupełnie ostatnim miejscu w rozgrywkach w regionie konińskim? To ósma drużyna B-klasy, czyli LZS Karszew. Zespół z powiatu kolskiego uzbierał zaledwie sześć oczek w czternastu spotkaniach.   • Strażak Licheń Stary mistrzem okręgówki. Co z IV ligą?

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Kontynuuje tradycje, dopisując sobie sukcesy tamtego Tura. Ale długi, kłopoty - już nie. To żałosne jest. To tak jakby przyznawać się do matki bo ładna, ale do ojca nie bo ma długi.
Dodano: 20.06.2016 13:08    Przez: ~obiektywny
dopiero od przyszłego sezonu, ale zapis ten jest dość kontrowersyjny
Dodano: 19.06.2016 00:34    Przez: ~ttt

KOMENTARZE

Oj oj znowu nie doinformowany redaktor.Przecież jest jasne że jak nikt nie awansuje z okręgówki to utrzyma się Olimpia Koło to po pierwsze a po drugie jest zapis ze druga drużyna z okręgówki nie może awansować,proszę sobie sprawdzić i podawać prawdziwe info.
Dodano: 18.06.2016 21:33    Przez: ~złe info
,,W przypadku gdy zespół zajmujący pierwsze miejsce w rozgrywkach zrezygnuje z awansu do IV ligi jego miejsce zajmuje kolejna drużyna, która zajmie najwyższą lokatę i potwierdzi udział do gry w IV lidze" - taki jest zapis w regulaminie na stronie WZPN. Wg tego Wicher może awansować. Jeżeli nikt z okręgu nie zechce wejść do IV ligi to pewnie Olimpia się utrzyma, ale to na razie nie jest potwierdzone. Na dziś, niestety, spada.
Dodano: 19.06.2016 00:04    Przez: B.Skonieczny
Nowy ustawa mówi że z drugiego miejsca nie można awansować a drużyna która nie chce awansować po mimo wywalczenia pierwszego miejsca zostaje zdegradowana o dwie klasy rozgrywkowe niżej,wreszcie konkretny zapis,nie wiem dokładnie czy już w tym sezonie ona obowiązuje ale w przyszłym na pewno.
Dodano: 19.06.2016 00:23    Przez: ~pozdrawiam
dopiero od przyszłego sezonu, ale zapis ten jest dość kontrowersyjny
Dodano: 19.06.2016 00:34    Przez: ~ttt
taki jest zapis w tym aktualnym regulaminie spadnie ostatnia drużyna do Klasy A. W razie braku awansudrużyny Klasy Okręgowej do IV Ligi spada 15 drużyna w tabelipo zakończonym sezonie.W przypadku spadku z IV ligi jednej lub więcej drużyn z OZPNKonin, tyle więcej drużyn zostanie objętych spadkiem, aby wsezonie 2016/2017 Klasa Okręgowa liczyła 16 drużyn. czyli zgodnie z zapisem tego regulaminu spadaja zagórów nekla sompolno. jak wyraznie uchwalili spada ostatnia i pózniej 15 . tylko zapomnieli ze teraz w lidze grało 17 drużyn. czyli 16 miejsce kłodawy daje utrzymanie. i znów będzie zamieszanie jak z goliną .A OLIMPIA z jakiej okazji miała by sie utrzymać ?
Dodano: 19.06.2016 09:47    Przez: ~wzpn
Olimpia jest najwyżej w tabeli wśród spadkowiczów w 4 lidze, więc jeżeli nikt by nie awansował od nas to pozostanie w 4 lidze, żeby było tam 16 drużyn. Natomiast u nas zapisy powodują, że jeżeli faktycznie nikt nie awansuje, to nie ma podstaw do spadku Kłodawy. Spadają 15(Krzymów) i 17(Zagórów) . Do tego w regulaminie z sezonu 2014/15 był zapis, że liga w sezonie 2015/16 ma liczyc 16 drużyn, a liczyła 17, wiec 14 Nekla może tez na to się powołac i znów będzie 17 drużyn w okręgowce.
Dodano: 19.06.2016 10:41    Przez: ~ttt
dzięki redaktorze za przegląd lokalnej piłki - treściwie i jasno.
Dodano: 18.06.2016 23:08    Przez: ~kibic
Zespol ktory nie bedzie chcial grac w 4 lidze placi kare 5 tys do zwiazku.
Dodano: 19.06.2016 00:46    Przez: ~ZAPIS
kara finansowa za brak kasy na gre w 4 lidze. logika lesnych dziadkow z ozpn
Dodano: 19.06.2016 03:01    Przez: ~kkkk
O tej karze to złozyli wniosek nasi ludzie z okręgu p.Wasik i Nagrodkiewicz którzy mieli pomagać naszym klubą a je dobijają
Dodano: 19.06.2016 09:56    Przez: ~mmm
I dobrze zrobili graj w takiej klasie rozgrywkowej na jaką cie stać jak zaczniesz od b klasy będziesz mógł wygrywać i awansować a tak cierpią na tym tylko drużyny z 4 ligi po przez dalsze wyjazdy itp.
Dodano: 19.06.2016 12:12    Przez: ~..
Brawo Strażak... cały Licheń wam dziękuję.
Dodano: 19.06.2016 07:38    Przez: ~Lichen
Turek 1921 jest nową drużyną, więc w jaki sposób może zaliczyć powrót?
Dodano: 20.06.2016 09:35    Przez: ~Kibic
W sensie prawnym - jasne, ale de facto Tur 1921 kontynuuje sportową tradycję dawnego Tura (tak jest zapisane nawet na oficjalnej stronie).
Dodano: 20.06.2016 12:06    Przez: B.Skonieczny
Kontynuuje tradycje, dopisując sobie sukcesy tamtego Tura. Ale długi, kłopoty - już nie. To żałosne jest. To tak jakby przyznawać się do matki bo ładna, ale do ojca nie bo ma długi.
Dodano: 20.06.2016 13:08    Przez: ~obiektywny

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.