Wybory 2024: Trzecia siła w Radzie Miasta. Obywatele Konina zarejestrują stowarzyszenie

LM.plSportKostański z dwoma medalami Mistrzostw Polski Juniorów

Kostański z dwoma medalami Mistrzostw Polski Juniorów

Po srebro i brąz podczas Szosowych Mistrzostw Polski Juniorów w Świdnicy sięgnął kolarz KLTC Konin Mateusz Kostański. Medale koninianin zdobył w jeździe indywidualnej na czas i wyścigu ze startu wspólnego.

Po pierwszy swój medal Kostański ruszył w środę w jeżdzie indywidualnej na czas na dystansie 26 km. Koninianin osiągnął drugi czas tracąc do zwycięzcy tylko dziesięć sekund, co dało mu srebrny medal. To duża niespodzianka - Kostański jest w gronie juniorów dopiero pierwszy rok.

Jeszcze większą niespodziankę Kostański sprawił w piątkowe popołudnie. Przy bardzo dużym upale koninianin pokazał dużą klasę zdobywając drugi medal - brązowy, na dystansie 125 km. Od początku dystansu Mateusz był bardzo aktywny i zabierał się do wszystkich ucieczek. Po połowie dystansu uformowała się pięcioosobowa ucieczka, w której był Kostański i z której rozegrała się walka o medale Mistrzostw Polski.

Kostański był jedynym juniorem, który zdobył dwa medale na tych mistrzostwach. W historii KLTC Konin również nie było jeszcze tak udanych mistrzostw.