LM.plSportDziewięć bramek w sparingu LKS Ślesin, strzelali testowani piłkarze

Dziewięć bramek w sparingu LKS Ślesin, strzelali testowani piłkarze

Wygraną 6:3 zakończył się sobotni mecz kontrolny LKS Ślesin. Drużyna Adama Topolskiego podejmowała Cuiavię Inowrocław.

Jedenasty zespół IV ligi grupy kujawsko-pomorskiej z zeszłego sezonu okazał się znacznie słabszy od ślesińskiej drużyny. Do 78. minuty LKS prowadził aż 6:1 i dopiero słabsza końcówka zadecydowała o nieco niższym zwycięstwie ślesinian.

Gospodarze objęli prowadzenie już w dziesiątej minucie. Wzdłuż bramki zagrał piłkę Mariusz Olczyk, a na listę strzelców wpisał się Eryk Rusin. Młody wychowanek Górnika Konin podwyższył prowadzenie w 40. minucie. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Dawida Jarkę głową piłkę uderzył Łukasz Łajdecki. Obrońca LKS trafił w poprzeczkę, a odbitą piłkę do siatki skierował właśnie Rusin.

W sobotnim sparingu większość goli zdobyli zawodnicy testowani przez LKS. W 52. minucie prowadzenie ślesinian podwyższył Paweł Krygier, ale później na murawie dominował już duet Marcin Balalja - Michał Lubiniecki. Ten pierwszy w 68. minucie strzelił czwartego gola dla gospodarzy, a następnie asystował przy dwóch kolejnych trafieniach Lubinieckiego.

W 75. minucie gospodarze stracili pierwszego gola. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową piłkę do siatki skierował Sławomir Roszak. Sześć minut później w polu karnym faulowany był Sebastian Hulisz. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i strzelił drugiego gola dla Cuiavii. Trzecią bramkę dla gości w 87. minucie zdobył ponownie Sebastian Hulisz. Mimo tego LKS Ślesin zwyciężył 6:3.

W sobotnim sparingu w barwach LKS Ślesin zagrało aż 23 zawodników. Trener Adam Topolski wciąż testuje szeroką gamę zawodników. Są w niej wychowankowie Górnika - Eryk Rusin, Krystian Lebioda i Jakub Marzyński oraz piłkarze z regionu - Sebastian Raczkowski, Wiktor Kacprzak, Marcin Balalja, Michał Lubiniecki i Kacper Pląskowski. Ponadto do Ślesina wrócił również Dawid Kierzek, który w ostatniej rundzie wypożyczony był do Kujawianki Izbica Kujawska.

Sobotnie starcie było drugim meczem kontrolnym w wykonaniu piłkarzy Adama Topolskiego. Przed tygodniem ślesinianie wygrali z Pogonią Mogilno 2:0. Kolejny sparing LKS zaplanowany ma na najbliższy wtorek - ślesinianie podejmą wtedy Unię Janikowo.

LKS Ślesin - Cuiavia Inowrocław 6:3 (10', 40' Eryk Rusin, 52' Paweł Krygier, 68' Marcin Balalja, 73', 78' Michał Lubiniecki - 75' Sławomir Roszak, 81', 87' Sebastian Hulisz)

LKS Ślesin: Szymon Szymański (46' Hubert Rachubiński) - Sebastian Raczkowski (46' Rafał Dębowski, 70' Jakub Nowakowski), Łukasz Łajdecki (46' Jakub Marzyński), Damian Markiewicz (46' Kacper Pląskowski), Kamil Lenartowski (46' Adrian Majewski), Eryk Rusin (46' Michał Lubiniecki), Dawid Jarka (60' Damian Markiewicz), Dawid Kierzek (46' Paweł Krygier), Adrian Górecki (46' Łukasz Jaskulski), Wiktor Kacprzak (46' Krystian Lebioda), Mariusz Olczyk (46' Marcin Balalja).