Dzisiaj jest poniedziałek 6 lipca 2020, imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17848) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (29) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 13oC
Jutropogoda
16 / 11oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
"Z Maryją przez wieki" to jedna z wystaw w licheńs ... (0)Zielonym do góry EXTRA. Zaczarowany ogród w Konini ... (1)

Agroturystyka - wyczynowo

Materiał promocyjny

Dodano: 1.08.2016 13:24

Jest całkiem niemała grupa osób, które nie potrafią wypoczywać bezczynnie. Jedni lubią uprawiać turystykę spacerową, taką by się spocić, a nawet zaryzykować. Nieprzypadkowo coraz więcej firm turystycznych do swojej oferty dodaje wyjazdy w miejsca niebezpieczne, nawet w miejsca zbrodni. Jak w tym aspekcie może się odnaleźć agroturystyka.

Profil, czy część oferty

No właśnie - czy gospodarstwo agroturystyczne może odnieść sukces, jeśli wyraźnie sprofiluje się na turystykę aktywną. Na pewno, bowiem ogromna większość gospodarstw agroturystycznych ma w swojej ofercie wypoczynek aktywny, choćby jazdę konną, często można spotkać tego typu "agroturystyki" w mazowieckim, warmińsko-mazurskim lub na pogórzu.

Gospodarstwa leżące w pobliżu rzek i jezior proponują spływy kajakowe lub rejsy żeglarskie. Ale czy jest w tym minimalny element ryzyka podnoszący bardziej poziom adrenaliny?

Niekoniecznie. Chociaż ryzyko i przeżycie ekstremalne to niekoniecznie musi być ruch - wystarczy przecież przespać się w jurcie zimą (w Mongolii nie ma słowa jurta tylko - ger). I to mogą zapewnić organizatorzy polskiego Szlaku Jurt Pogranicza. Na dodatek jeśli właściciele znają mongolski obyczaj, to jednak ekstremalnym wysiłkiem może być przyrządzenie tradycyjnego mongolskiego posiłku, czyli kozy pieczonej między rozgrzanymi w ogniu kamieniami.

W przypadku tego szlaku mamy do czynienia ze zdecydowanym sprofilowaniem się agroturystyki na konkretną tematykę i konkretne działania. Nieco podobnie bywa z, modnymi w ostatnich latach, wioskami indiańskimi. Tyle że tu na ogół oferta jest stopniowana ze względu choćby na wiek uczestnika. Na ogół do dyspozycji są psy pociągowe, można też postrzelać z łuku lub porzucać oszczepem.

Profil zależy również od miejsca

Profil gospodarstwa agroturystycznego, które swoją ofertę opiera na aktywności trekkingowej lub nawet ekstremalnej w dużej mierze zależy od położenia. Jeśli gospodarstwo znajduje się na przykład na terenie skalistym to w ofercie może znaleźć się na przykład wspinaczka skałkowa lub zwiedzanie jaskiń, a nawet speleologia. Coraz częściej na terenach urozmaiconych pagórkami i nieużytkami praktykuje się samochodowy off-road. Właściciele gospodarstw dają do dyspozycji terenówki. Nadal jest niemała grupa chętnych do skakania na bungie.

Ostatnie lata charakteryzują się tym między innymi, że pojawia się coraz więcej zwolenników terenowych działań ekstremalnych, dlatego pod tym względem wyraźnie poszerza się oferta gospodarstw agroturystycznych.    

  • Agroturystyka - wyczynowo

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:turystyka,   agroturystyka,   wakacje,   odpoczynek

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.