LM.plSportBolesny start SKP. ,,Najsłabszy mecz od początku przygotowań"

Bolesny start SKP. ,,Najsłabszy mecz od początku przygotowań"

Pierwszy mecz nowego sezonu mają za sobą piłkarze SKP Słupca. W inauguracyjnym spotkaniu zespół Wojciecha Henke przegrał z Victorią Września 1:5.

Przed spotkaniem na stadionie w Słupcy odbyła się mała uroczystość. Władze klubu pożegnały odchodzącego na emeryturę wieloletniego gospodarza obiektu przy ul. Gajowej Henryka Klimczaka. - Dziękuję za te piękne lata, poświęcenie i oddanie, lojalność oraz trud włożony w pracę - napisał w specjalnym liście prezes SKP Słupca Robert Nadgrodkiewicz.

Na tym jednak świętowanie kibiców SKP w piątek się zakończyło. Wrześnianie potwierdzili natomiast, że w bieżącym sezonie będą jednym z najpoważniejszych kandydatów do mistrzostwa IV ligi. Pomimo wzmocnień kadrowych słupecki zespół nie był w stanie powstrzymać Victorii i doznał bolesnej porażki.

Pierwsza połowa nie wskazywała jednak, by gospodarze mieli przegrać aż tak wysoko. Co prawda goście prowadzili do przerwy 2:1, ale na boisku ich przewaga nie była miażdżąca. Najwięcej problemów SKP sprawiały stałe fragmenty gry i dośrodkowania z bocznych sektorów boiska. Tak w piątek padły aż trzy gole dla Victorii.

Wynik w 23. minucie otworzył Mateusz Goździaszek. Po dośrodkowaniu Macieja Matuszaka piłka odbiła się od jednego z gospodarzy, a Goździaszek umieścił ją w siatce ładnym szczupakiem. Jedenaście minut później słupczanie wyrównali. Z prawego skrzydła do środka zszedł Alan Kujawa i strzałem przy słupku zaskoczył Tobiasza Nowickiego. Tuż przed przerwą goście znów wyszli na prowadzenie. Po stracie obrońców piłka trafiła do Mateusza Goździaszka, a ten w sytuacji sam na sam nie pomylił się.

Po zmianie stron Victoria całkowicie zdominowała spotkanie. Już w 51. minucie było 3:1 - po rzucie rożnym głową piłkę do siatki skierował Dawid Przybyszewski. Piętnaście minut później dośrodkowanie z lewej strony boiska głową zamknął ponownie Przybyszewski. Wynik w doliczonym czasie gry po popisowym kontrataku ustalił Mateusz Goździaszek, kompletując tym samym hat-tricka.

- Victoria zagrała bardzo dobry mecz. Ich aspiracje do awansu nie są wzięte z nikąd. Jeżeli praca będzie szła w tym samym kierunku to ma duże szanse, by ten awans wywalczyć. My dzisiaj zagraliśmy bardzo słabo. Naszym największym mankamentem poza linią obrony był środek pomocy. Kiepskie decyzje personalne odbiły się na tym, że nie potrafiliśmy narzucić swojego stylu gry. Graliśmy najsłabiej od początku przygotowań - podsumował starcie trener SKP Słupca, Wojciech Henke.

Kolejne spotkanie czeka słupczan w przyszły weekend. W Kępnie SKP zagra z tamtejszą Polonią.

SKP Słupca - Victoria Września 1:5 (34&39; Alan Kujawa - 23&39;, 41&39;, 90&39;+ Mateusz Goździaszek, 51&39;, 66&39; Dawid Przybyszewski)

SKP Słupca: Maciej Przygoda - Patryk Krawiec, Jacek Mikołajczyk, Piotr Witowski (46&39; Sebastian Jasiak), Jakub Woźniak, Piotr Głowala, Norbert Lorencki (46&39; Michał Lorencki), Dariusz Gromanowski (56&39; Tomasz Rosiński), Alan Kujawa, Norbert Grzelak, Jakub Kwaśny (70&39; Kamil Sikorski).

Victoria Września: Tobiasz Nowicki - Mateusz Goździaszek, Łukasz Jasiński, Marcin Jędrzejczak (63&39; Arkadiusz Juchacz), Szymon Krawczyński, Adrian Kruszyński, Paweł Lisiecki, Maciej Matuszak, Hubert Oczkowski, Dawid Przybyszewski (87&39; Bartosz Nowicki), Maciej Skrzypczak (73&39; Krzysztof Pawłowski).