LM.plSportInauguracja zgodnie z planem, pięć bramek Medyka

Inauguracja zgodnie z planem, pięć bramek Medyka

Dodano: , Aktualizacja: , Żródło: LM.pl

Bez większych problemów piłkarki Medyka POLOmarket Konin poradziły sobie z AZS PSW Biała Podlaska. Sobotnie spotkanie zainaugurowało sezon w wykonaniu medyczek.

Na start koninianki mierzyły się z jednym ze słabszych rywali w Ekstralidze. Zespół prowadzony wyjątkowo przez Annę Gawrońską (trener Roman Jaszczak w sobotę brał bowiem udział w zjeździe WZPN jako delegat) już w pierwszej połowie praktycznie rozstrzygnął mecz, aplikując rywalkom cztery bramki.

W piętnastej minucie w polu karny przyjezdnych piłkę świetnie przejęła Katarzyna Daleszczyk. Pomocniczka Medyka POLOmarket odegrała jeszcze piłkę do Aleksandry Sikory, a ta z najbliższej odległości pokonała Edytę Kanclerz. Dwanaście minut później było 2:0. Tym razem po dograniu w szesnastkę źle interweniowała Elżbieta Edel, umieszczając piłkę we własnej bramce.

Końcówka pierwszej połowy to popisowe akcje Anny Gawrońskiej. Kapitan Medyka POLOmarket najpierw podwyższyła prowadzenie koninianek w sytuacji sam na sam, a chwilę później wykorzystała rzut karny podyktowany za faul w szesnastce AZS PSW.

Po zmianie stron koninianki przypieczętowały swój triumf golem Agaty Guściory. Było to pierwsze trafienie byłej zawodniczki Górnika Łęczna w barwach nowej drużyny. Ostatecznie Medyk POLOmarket zwyciężył 5:0.
Dzięki tak wysokiej wygranej koninianko objęły fotel lidera w tabeli Ekstraligi. Kolejne spotkanie za tydzień - zespół Romana Jaszczaka zagra na wyjeździe ze Sztormem Gdańsk.

Medyk POLOmarket Konin - AZS PSW Biała Podlaska 5:0 (15&39; Aleksandra Sikora, 27&39; Elżbieta Edel (sam.), 36&39;, 41&39; Anna Gawrońska, 54&39; Agata Guściora)

Medyk POLOmarket Konin: Anna Szymańska (74&39; Monika Sowalska) - Radosława Sławczewa, Dagmara Grad (46&39; Agata Guściora), Maria Ficzay, Paulina Dudek, Aleksandra Sikora (69&39; Klaudia Olejniczak), Natalia Pakulska, Sandra Sałata, Liliana Kostowa, Katarzyna Daleszczyk (46&39; Natalia Chudzik), Anna Gawrońska.

AZS PSW Biała Podlaska: Edyta Kanclerz - Anna Sosnowska, Anna Puk, Elżbieta Edel, Kinga Niedbała (52&39; Milena Mikołajczak), Wiktoria Kuciewicz, Ewa Cieślak, Dominika Gąsieniec (86&39; Natalia Bąk), Ołeksandra Kozlynets (60&39; Justyna Milewska), Krystyna Kusiak, Klaudia Lefeld.