Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

LM.plSportGenialny strzał Markiewicza dał trzy punkty LKS Ślesin

Genialny strzał Markiewicza dał trzy punkty LKS Ślesin

Ciekawe i emocjonujące spotkanie obejrzeć można było w sobotę w Ostrowie Wlkp. LKS Ślesin dzięki bramce w doliczonym czasie gry pokonał Ostrovię 1909 2:1.

Ostrowianie typowani są jako jedni z faworytów do mistrzostwa IV ligi. Mimo tego w sobotę zespół Adama Topolskiego grał z nimi jak równy z równym i ostatecznie wyszedł z tego starcia zwycięsko.

Od pierwszych minut obie drużyny miały swoje sytuacje pod bramką rywali. Mocne uderzenie oddał Eryk Rusin, ale jego strzał minął poprzeczkę bramki Ostrovii 1909. Skrzydłowy ślesinian po raz drugi stanął przed okazją na gola w szesnastej minucie - po dośrodkowaniu Łukasza Łajdeckiego Rusin już się nie pomylił i głową otworzył wynik starcia. Ostrowianie wcześniej mieli jeszcze lepszą okazję, ale w sytuacji sam na sam świetnie zachował się Szymon Szymański.

W drugiej połowie tempo gry nie spadło, a obie drużyny tworzyły kolejne akcje. Goście mogli podwyższyć po rzucie rożnym, ale piłka trafiła jedynie w słupek ostrowskiej bramki. W odpowiedzi gospodarze świetnie uderzyli z rzutu wolnego, ale znów refleksem popisał się Szymański.

Bramkarz LKS w samej końcówce starcia popełnił jednak błąd, który mógł kosztować ślesinian dwa punkty. Ze skraju pola karnego główkował Łukasz Wiącek, a tor wysoko lecącej piłki źle ocenił Szymański, pozwalając wpaść futbolówce do własnej bramki.

Radość Ostrovii 1909 w czwartej minucie doliczonego czasu gry zburzył Damian Markiewicz. Kapitan ślesinian świetnie przymierzył z około trzydziestu metrów i kapitalnym uderzeniem pod poprzeczkę dał ostatecznie zwycięstwo LKS Ślesin.

Zespół trenera Adama Topolskiego plasuje się obecnie na trzecim miejscu w tabeli z dorobkiem czterech oczek (nie wszystkie drużyny rozegrały jednak już swoje mecze). Kolejne starcie czeka ślesinian w przyszłą sobotę - LKS podejmować będzie Obrę Kościan.

Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. - LKS Ślesin 1:2 (90'+ Łukasz Wiącek - 16' Eryk Rusin, 90'+ Damian Markiewicz)

LKS Ślesin: Szymon Szymański - Rafał Dębowski, Łukasz Łajdecki, Andrzej Górski, Jakub Marzyński (86' Eryk Wolinowski), Dawid Jarka (25' Mariusz Olczyk), Damian Markiewicz, Eryk Rusin (75' Wiktor Kacprzak), Dawid Kierzek, Adrian Majewski, Michał Goliński.