LM.plSportKolarz KLTC Konin zdobył srebro na... pożyczonym rowerze

Kolarz KLTC Konin zdobył srebro na... pożyczonym rowerze

Jechał na pożyczonym rowerze, a mimo tego wywalczył drugie miejsce. Konrad Sosiński, zawodnik KLTC Konin, przywiózł srebrny medal z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Zawody, które jednocześnie miały rangę Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, rozgrywane były w Głogowie. Wyścig ze startu wspólnego wiódł 103-kilometrową trasą. Przez większość dystansu kolarze poruszali się w jednej grupie. Dopiero siedem kilometrów przed metę sformowała się trzyosobowa ucieczka, w której znalazł się zawodnik KLTC Konin - Konrad Sosiński.

Na finiszu najszybszy okazał się Karol Wawrzyniak z UKS Copernicus Toruń. Sosiński dojechał na metę jako drugi, zdobywając tym samym srebrny medal. Dokonał tego, startując w wyścigu... na pożyczonym rowerze. - Na jego zakup klubu niestety nie stać. Rower Konrada na ten sezon uległ wypadkowi i nie nadaje się do użytku - wyjaśniają przedstawiciele KLTC Konin.

Dzień wcześniej Sosiński wraz ze swoim klubowym kolegą - Dawidem Kuderczakiem - startowali w jeździe indywidualnej na czas. Konrad wywalczył w tym wyścigu siódme miejsce, a Dawid - 23.