LM.plSportStałe fragmenty gry wykończyły SKP Słupca

Stałe fragmenty gry wykończyły SKP Słupca

Drugi mecz u siebie i druga wysoka porażka. SKP Słupca wciąż nie znalazła klucza do wygrywania w dopiero co rozpoczętym sezonie.

W sobotę piłkarze Wojciecha Henke mieli trudne zadanie - ich rywalem był spadkowicz z III ligi Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. Podobnie jak dwa tygodnie temu słupczanie wysoko przegrali, strzelając tylko jednego honorowego gola.

Ostrovianie przyjechali do Słupcy bez zwycięstwa w lidze, ale od początku meczu było wiadome, że tym razem się to zmieni. Na początku gospodarzy ratował jeszcze bramkarz SKP, zatrzymując uderzenia Michała Giecza i Tomasza Kempińskiego.

Ostrovia 1909 wyszła na prowadzenie w 25. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową piłkę do siatki skierował Łukasz Wiącek. Nieco ponad dziesięć minut później słupczanie mogli stracić drugiego gola, ale strzał Daniela Kaczmarka minimalnie minął słupek bramki SKP. Goście podwyższyli dopiero w drugiej połowie i znów po stałym fragmencie gry. Tym razem dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Grzegorz Wachowiak.

Najwięcej na boisku działo się jednak w ostatnim kwadransie gry. Najpierw w słupek trafił Alan Kujawa, a chwilę później ostrowianie odpowiedzieli trzecim golem. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową bramkę zdobył Tomasz Kempiński. Dziesięć minut później ten sam piłkarz podwyższył na 4:0 po zagraniu Damiana Izydorskiego.

Słupczanie byli w stanie zdobyć tylko jednego, honorowego gola. W doliczonym czasie gry do siatki gości trafił Jakub Jóźwiak.

Była to trzecia porażka zespołu Wojciecha Henke w bieżącym sezonie. Słupczanie zajmują piętnaste miejsce w tabeli z zerowym dorobkiem punktowym. Kolejna szansa na punkty w przyszłą sobotę - SKP Słupca podejmie wtedy Obrę 1912 Kościan.

SKP Słupca - Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. 1:4 (90'+ Jakub Jóźwiak - 25' Łukasz Wiącek, 51' Grzegorz Wachowiak, 75', 84' Tomasz Kempiński).