Wybory 2024: Trzecia siła w Radzie Miasta. Obywatele Konina zarejestrują stowarzyszenie

LM.plSportWażne zwycięstwo Sokoła, Bajerski bohaterem!

Ważne zwycięstwo Sokoła, Bajerski bohaterem!

Pozycja wicelidera z punktem straty do Jaroty Jarocin - tak wygląda sytuacja Sokoła Kleczew w III lidze po sobotnim zwycięstwie nad Bałtykiem Gdynia.

Kleczewianie podejmowali w sobotę jeden z lepszych zespołów III ligi. Sokół zdołał wygrać w drugim spotkaniu na własnym terenie, choć do przerwy drużyna Marcina Woźniaka przegrywała 0:1.

Gospodarze dobrze prezentowali się od pierwszych minut starcia. Dwie bardzo dobre sytuacje sam na sam miał Przemysław Kędziora, ale dwukrotnie swój zespół od straty gola ratował Marcin Matysiak. Bałtyk odpowiedział natomiast golem w 35. minucie - przepiękne uderzenie z dystansu wpadło wprost pod poprzeczkę bramki Daniela Szczepankiewicza.

W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił - wciąż dominował Sokół. Tym razem jednak zespołowi Marcina Woźniaka towarzyszyła również skuteczność pod bramką rywali. W 61. minucie gospodarze strzelili gola na 1:1. Najpierw głową uderzał Wojciech Antczak, piłka odbiła się od poprzeczki i spadła pod nogi Tomasza Koziorowskiego. Ten odegrał jeszcze do Jakuba Antosika, który nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem bramkarza z Gdyni.

Drugi gol padł dopiero w samej końcówce starcia. Sokół kontratakował, piłka trafiła do Arkadiusza Bajerskiego, a ten huknął z całych sił z prawej strony boiska. Marcin Matysiak miał piłkę na swoich rękawicach, ale siła strzału była tak duża, że przełamała ręce bramkarza gości i piłka wpadła do siatki. Chwilę później arbiter zakończył starcie, a Sokół wygrał 2:1.

- Graliśmy bardzo dobrze i znów nie mogliśmy uwierzyć, że schodząc do szatni przegrywamy 0:1. Znowu jednak powtarzał się bardzo korzystny dla nas schemat - szybko odbieraliśmy piłkę przeciwnikowi i szybko stwarzaliśmy sobie sytuacje. Szkoda tylko, że szybciej nie byliśmy w stanie objąć prowadzenia i tyle nerwów nas to spotkanie kosztowało - podsumował mecz trener Sokoła Kleczew, Marcin Woźniak.

Dzięki wygranej kleczewianie awansowali na pozycję wicelidera III ligi z dorobkiem dziewięciu punktów i stratą jednego oczka do Jaroty Jarocin. Kolejny mecz w przyszłą sobotę - do Kleczewa przyjedzie Elana Toruń.

Sokół Kleczew - Bałtyk Gdynia 2:1 (61&39; Jakub Antosik, 90&39; Arkadiusz Bajerski - 35&39; Wojciech Zyska)

Sokół Kleczew: Daniel Szczepankiewicz - Wiktor Patrzykąt, Sebastian Śmiałek, Robert Jędras, Bartosz Andrzejewski, Tomasz Kowalczuk, Wojciech Antczak, Przemysław Kędziora (74&39; Arkadiusz Bajerski), Jakub Dębowski (79&39; Łukasz Cichos), Tomasz Koziorowski (82&39; Marcel Koziorowski), Jakub Antosik (90&39; Arkadiusz Widelski).

Bałtyk Gdynia: Marcin Matysiak - Arkadiusz Proena, Tomasz Wypij, Filip Sosnowski, Wojciech Zyska, Mateusz Kuzimski, Tomasz Bejuk, Piotr Ruszkul (55&39; Jacek Jadanowski), Marcin Poręba (63&39; Mateusz Młynarczyk), Karol Szopiński, Kewin Wesołowski.