LM.plSportPonad setka biegaczy na starcie V Memoriału H. Warwasa

Ponad setka biegaczy na starcie V Memoriału H. Warwasa

Piąty raz w Kleczewie zorganizowany został Memoriał Henryka Warwasa. Na starcie sobotnich zawodów stanęło 106 biegaczy i 26 uczestników marszu nordic walking.

Rywalizacja w biegu toczona była na dystansie dziesięciu kilometrów. Trasa wiodła zarówno ulicami, jak i lasami Kleczewa, ze startem i metą umiejscowioną na Stadionie Miejskim. W poprzedniej edycji zawody zdominowali Piotr i Katarzyna Werner, wygrywając kategorie męską i kobiecą.

W tegorocznym starcie zwycięstwo obronić zdołała jedynie Katarzyna Werner. Biegaczka z Malanowa znów wygrała w klasyfikacji kobiet z wynikiem 00:41:20. Druga była Michalina Walczak-Pecyna z Koła (00:42:49), a trzecia - Dominika Walczak, również z Koła (00:43:53).

W biegu mężczyzn tym razem najlepszy okazał się przedstawiciel gospodarzy. Pierwsze miejsce zajął bowiem kleczewianin Piotr Frydrychowski z wynikiem 00:34:29. Drugi był reprezentant Turku Jarosław Glinkowski (00:36:47), a trzeci - zeszłoroczny zwycięzca Piotr Werner (00:37:01).

26 uczestników wzięło natomiast udział w rywalizacji nordic walking. Pierwszy na mecie wśród mężczyzn zameldował się Robert Adamski z Lubonia (00:36:35) przed Zbigniewem Szymańskim z Rynarzewa (00:37:10) i Tadeuszem Jagodzińskim z Kalisza (00:40:37). Wśród pań zwyciężyła Halina Szymańska z Rynarzewa (00:44:20), druga była Ilona Śniegocka z Konina (00:44:51), a trzecia - Małgorzata Dobrzycka z Kleczewa (00:48:24). Dystans marszu nordic walking wynosił pięć kilometrów.

Sobotnia impreza poświęcona była pamięci Henryka Warwasa - kleczewskiego biegacza, brązowego medalisty mistrzostw Polski w półmaratonie, popularyzatora tej dyscypliny sportu. Henryk Warwas zmarł przedwcześnie w 2005 roku.

Memoriał Henryka Warwasa był szóstym biegiem w tegorocznej edycji Grand Prix Wielkopolski Wschodniej. Kolejna impreza z tego cyklu już 24 września. W Malanowie odbędzie się wtedy Bieg Gaz System Malanowska Jesień.