Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

LM.plSportNiezły mecz, ale znów bez punktów. Wicher przegrywa z Rawią

Niezły mecz, ale znów bez punktów. Wicher przegrywa z Rawią

Dwa błędy spowodowały stratę punktów przez Wicher Dobra w sobotnim meczu z Rawią Rawicz. Zespół Andrzeja Szymanowskiego wciąż ma tylko trzy oczka na swoim koncie.

Mecz szóstej kolejki z Rawią Rawicz była dla piłkarzy z Dobrej niezwykle ważny, bowiem mierzyli się w nim z jednym z rywali w walce o utrzymanie. Pomimo przewagi w meczu Wicher nie dał rady wywalczyć nawet punktu.

W mecz lepiej weszli goście, którzy po pierwszej połowie prowadzili już 2:0. Najpierw błąd w wyprowadzaniu piłki do kontrataku wykorzystał Wojciech Bzdęga. Chwilę przed przerwą Rawia strzeliła natomiast drugiego gola. Dogranie z lewej strony boiska dotarło do Patryka Musiałkowskiego, a ten podwyższył prowadzenie gości.

W przeciwieństwie do innych drużyn rawiczanie zagrali w Dobrej defensywnie ustawieni, skupiając się głównie na blokowaniu dostępu do własnej bramki i kontratakowaniu. Wicher dzięki temu dłużej utrzymywał się przy piłce, brakowało jednak dokładności w konstruowaniu akcji pod bramką rywali.

Mimo tego w drugiej połowie gospodarze mieli swoje okazje, a nawet strzelili bramkę. Nadzieję w Wichrze rozbudził kontaktowy gol z 54. minuty. Najpierw rzut wolny tuż przed polem karnym wywalczył Nikodem Urbański. Piłkę ładnym strzałem nad murem przerzucił Albert Gośliński i było 1:2.

W późniejszych minutach z rzutu wolnego dobrze uderzył jeszcze Adrian Fret, ale tym razem nie udało się zaskoczyć Karola Danka. Rawia najgroźniejsze akcje tworzyła za sprawą Patryka Kowalskiego, ale po żadnej z nich piłka nie znalazła drogi do siatki.

Ostatecznie Wicher uległ Rawii 1:2. Była to druga porażka z rzędu zespołu Andrzeja Szymanowskiego. - Rawia była w naszym zasięgu. Bramki padły po naszych ewidentnych błędach. Znowu oddajemy przeciwnikowi trzy punkty. Myślę, że chłopacy za bardzo chcą i nie zawsze to wychodzi - podsumował starcie szkoleniowiec Wichru Dobra.

Beniaminek IV ligi wciąż zajmuje trzynaste miejsce w tabeli z dorobkiem trzech oczek, ale Wicher ma jeden mecz rozegrany więcej od SKP Słupca i PKS Racot. Kolejny mecz piłkarze z Dobrej rozegrają już w środę. Będzie to starcie 1/8 okręgowego Pucharu Polski ze Strażakiem Licheń Stary.

Wicher Dobra - Rawia Rawicz 1:2 (54&39; Albert Gośliński - 30&39; Wojciech Bzdęga, 45&39; Patryk Musiałkowski)

Wicher Dobra: Konrad Winiarski - Bartosz Zasiadczyk (46&39; Nikodem Urbański), Jarosław Śmieja, Bartosz Simiński (77&39; Mateusz Morusiński), Dominik Józefiak, Adrian Fret, Szymon Ignaczak, Albert Gośliński, Michał Ignaczak, Daniel Błaszczyk (74&39; Mateusz Zasiadczyk), Artur Bednarczyk.

Rawia Rawicz: Karol Danek - Patryk Wawrzyniak, Tomasz Wiśniewski, Marcin Masełkowski (69&39; Patryk Kowalski), Dorian Nawrot (90&39; Szymon Zaborowski), Stanisław Koleczko, Damian Walkowiak, Mariusz Molka, Patryk Musiałkowski (86&39; Michał Gąsiorowski), Wojciech Bzdęga, Tomasz Skrzypczak.