Wybory 2024: Trzecia siła w Radzie Miasta. Obywatele Konina zarejestrują stowarzyszenie

Od godz. 13.30 wstrzymana z powodu awarii dostawa wody na ul. Karłowicza 5. Na czas przerwy będzie podstawiona cysterna.

LM.plSportLKS Ślesin przegrał, honorowy gol Góreckiego

LKS Ślesin przegrał, honorowy gol Góreckiego

Drugiej porażki z rzędu w ligowych rozgrywkach doznali w sobotę piłkarze LKS Ślesin. Zespół Adama Topolskiego uległ na wyjeździe Victorii Ostrzeszów 1:3.

W przeciwieństwie do poprzedniego sezonu, gdy ostrzeszowianie dwukrotnie tracili punkty w meczach z LKS Ślesin, tym razem górą była Victoria. W pierwszej połowie lekką przewagę w grze mieli ślesinianie, ale to gospodarze częściej trafiali do siatki. Drużynie Adama Topolskiego brakowało przede wszystkim ostatniego podania, które otworzyłoby drogę do bramki Victorii.

Ostrzeszowianie wyszli natomiast na prowadzenie już w dziewiątej minucie. Dośrodkowanie z prawej strony boiska Mateusza Maciaczyka zaskoczyło Szymona Szymańskiego - piłka przeleciała nad bramkarzem LKS i wpadła do siatki gości.

Osiem minut później było już 2:0. Po rzucie rożnym piłkę przed pole karne wybił Michał Goliński. Tam dopadł do niej Radosław Dolata i strzałem po słupku podwyższył prowadzenie Victorii.

Kolejne dwa gole padły już w drugiej połowie. Najpierw po raz trzeci Szymona Szymańskiego pokonali piłkarze z Ostrzeszowa. Tym razem z narożnika pola karnego przymierzył Michał Mazurek. Ślesinianie byli w stanie zdobyć tylko honorową bramkę. Cztery minuty przed końcem starcia po dośrodkowaniu Pawła Krygiera z pierwszej piłki uderzył Adrian Górecki.

Porażka w Ostrzeszowie spowodowała spadek LKS Ślesin na dziesiąte miejsce w tabeli ligowej z dorobkiem siedmiu oczek. Najbliższy mecz zespół Adama Topolskiego rozegra w środę. Będzie to starcie 1/8 okręgowego Pucharu Polski z Polaninem Strzałkowo.

Victoria Ostrzeszów - LKS Ślesin 3:1 (9' Mateusz Maciaczyk, 17' Radosław Dolata, 58' Michał Mazurek - 86' Adrian Górecki)

LKS Ślesin: Szymon Szymański - Jakub Marzyński, Andrzej Górski, Łukasz Łajdecki, Rafał Dębowski, Dawid Jarka, Damian Markiewicz (80' Łukasz Lewandowski), Dawid Kierzek (70' Wiktor Kacprzak), Eryk Rusin (60' Adrian Górecki), Michał Goliński, Marcin Balalja (46' Paweł Krygier).