LM.plSportMedyczki grały w reprezentacjach, Polska wygrała z Mołdawią

Medyczki grały w reprezentacjach, Polska wygrała z Mołdawią

Ostatnie mecze eliminacji do mistrzostw Europy rozegrały we wtorek piłkarki narodowych drużyn. Polki we Włocławku pokonały wysoko Mołdawię 4:0.

Dla biało-czerwonych mecz miał znaczenie tylko symboliczne - Polki już wcześniej zaprzepaściły szanse na awans na Euro. Spotkanie we Włocławku było debiutem na ławce trenerskiej kobiecej reprezentacji Miłosza Stępińskiego, a także okazją do powrotu do kadry takich piłkarek jak Katarzyna Kiedrzynek, czy Anna Gawrońska.

Polki pokonały swoje rywalki wysoko, bo aż 4:0. Przy trzech golach wybitny udział miały zawodniczki Medyka POLOmarket Konin. Już w 27. minucie biało-czerwone powinny prowadzić - uderzenie głową Anny Gawrońskiej zatrzymała jeszcze defensywa Mołdawii, ale piłkę do siatki udało się wepchnąć Ewie Pajor. Sędzia błędnie uznała jednak, że piłka nie przekroczyła linii bramkowej i gola nie uznała.

Chwilę później było 1:0 - po dograniu Agnieszki Winczo piekielnie mocny strzał oddała Ewa Pajor. Był to jedyny gol, przy którym swojego udziału nie miały piłkarki mistrza Polski.

W drugiej połowie na 2:0 podwyższyła Katarzyna Daleszczyk, uderzając głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Chwilę później było 3:0. Najpierw dwukrotnie uderzała Anna Gawrońska, później jeszcze piłkę dobiła Agnieszka Winczo, a ostatecznie gol zapisany został Anie Arnautu.

Dla kapitan Medyka POLOmarket Konin wtorkowy występ w meczu z Mołdawią był powrotem do polskiej reprezentacji - ostatni raz w oficjalnym meczu Gawrońska zagrała we wrześniu 2014 roku. Powrót ten okazał się całkiem udany, a oprócz wywalczenia dwóch sytuacji po których padły gole Gawrońska oddała jeszcze groźny strzał w pierwszej połowie, po którym piłkę złapała Ana Zatusevscaia.

Polki ostatecznie wygrały 4:0, a wynik w doliczonym czasie gry ustaliła Agnieszka Winczo. Asystę przy tej bramce na swoje konto zapisała Katarzyna Daleszczyk. We wtorkowym meczu wystąpiło łącznie pięć piłkarek Medyka POLOmarket - Paulina Dudek, Agata Guściora, Natalia Pakulska, Katarzyna Daleszczyk i Anna Gawrońska. Z powodu kontuzji na placu gry nie pojawiła się Aleksandra Sikora, na ławce usiadła również Anna Szymańska. W osiemnastce meczowej, pomimo powołania, nie mogła znaleźć się Patrycja Balcerzak, która pauzowała za żółte kartki.

Biało-czerwone zwycięstwem z Mołdawią zakończyły eliminacje do mistrzostw Europy. Ostatecznie Polki uplasowały się na miejscu trzecim z dorobkiem dziesięciu punktów. Zwycięstwo i awans na turniej wywalczyła reprezentacja Szwecji.

We wtorek w reprezentacji Rumunii zagrała również inna piłkarka Medyka POLOmarket Konin - Maria Ficzay. Defensorce mistrza Polski udało się nawet zdobyć bramkę w piętnastej minucie. Rumunki wygrały ostatecznie z Grecją 4:0, zajmując tym samym drugie miejsce w swojej grupie z dorobkiem siedemnastu punktów i wciąż mają szanse na awans do mistrzostw Europy.

Polska - Mołdawia 4:0 (43' Ewa Pajor, 64' Katarzyna Daleszczyk, 69' Ana Arnautu (sam.), 90'+ Agnieszka Winczo)

Polska: Katarzyna Kiedrzynek - Patrycja Pożerska (76' Gabriela Grzywińska), Jolanta Siwińska (87' Hanna Konsek), Agata Guściora, Ewelina Kamczyk, Katarzyna Daleszczyk, Natalia Pakulska, Ewa Pajor, Paulina Dudek, Agnieszka Winczo, Anna Gawrońska (69' Anna Rędzia).

Mołdawia: Ana Zatușevscaia (70' Alina Șaitan) - Cristina Cerescu, Dumitrița Prisăcari (82' Iulia Petelca), Elena Porojniuc, Ana Arnautu, Diana Loghin, Ludmila Andone, Ludmila Caraman (56' Carolina Țabur), Nadejda Colesnicenco, Violeta Mițul, Claudia Chiper.