Zablokowana DK25 w kierunku Kalisza przez ciężarówkę w rowie. Ruch wahadłowy w miejscowości Główiew. Utrudnienia ok. 1h.

LM.plSportDuża niespodzianka we Wrześni, Wicher zremisował z Victorią

Duża niespodzianka we Wrześni, Wicher zremisował z Victorią

Wicher Dobra wyrasta powoli na najbardziej nieprzewidywalną drużynę dolnej połowy tabeli IV ligi. Zespół Andrzeja Szymanowskiego w sobotę zdołał zremisować z Victorią Września 1:1.

Tradycyjnie przed meczem z rywalem z czołówki ligi Wicher skazywany był na porażkę, dobrzanie jednak znów zaskoczyli i zdołali we Wrześni ugrać jeden punkt.

Do przerwy, zgodnie z oczekiwaniami, prowadzili gospodarze. W 21. minucie dogranie z bocznego sektora boiska na szesnastym metrze przejął Szymon Krawczyński. Zawodnik Victorii zmylił bramkarza gości i dał prowadzenie zespołowi z Wrześni.

Po zmianie stron Wichrowi udało się jednak wyrównać. Chwilę po wznowieniu gry dobrzanie mieli rzut rożny. Po dośrodkowaniu główkował Szymon Ignaczak, piłka wpadła do siatki i było 1:1. Wicher zdołał utrzymać wynik do końca spotkania, nawet pomimo dwóch czerwonych kartek - z boiska zejść musieli Michał Ignaczak i Nikodem Urbański. Ostatecznie Wicher zremisował z Victorią i jako pierwsza drużyna w sezonie wywiózł punkt z Wrześni.

- Dla budowania atmosfery w szatni to bardzo dobry wynik - mówił po meczu trener drużyny z Dobrej, Andrzej Szymanowski. - Wywalczyliśmy remis na trudnym terenie, jako drużyna potrafiliśmy się podnieść po stracie bramki. Piłkarsko Victoria była oczywiście lepsza, ale my potrafimy w końcu skutecznie zagrać w obronie, przesuwać się i zaczyna to wszystko funkcjonować. Fajnie, że mało, ale jakoś te punkty zdobywamy.

Po dziewięciu meczach Wicher plasuje się na trzynastym miejscu w tabeli z dorobkiem siedmiu oczek. Półmetek rundy jesiennej już za beniaminkiem. Choć wszyscy skazywali dobrzan na wysokie porażki, ci jak na razie udowadaniają, że są w stanie powalczyć w IV lidze. - Od czwartej kolejki nawet jeśli przegrywamy, to zazwyczaj jedną bramką. Jest to pocieszające, widać postęp i te wyniki to jest jakiś sukces - ocenia trener Andrzej Szymanowski.

Kolejny mecz przed Wichrem już za tydzień. Dobrzanie podejmować będą Polonię Kępno.

Victoria Września - Wicher Dobra 1:1 (21' Szymon Krawczyński - 49' Szymon Ignaczak)

Wicher Dobra (skład wyjściowy): Konrad Winiarski - Nikodem Urbański, Jarosław Śmieja, Adrian Fret, Dominik Józefiak, Łukasz Cieślak, Łukasz Człapa, Michał Ignaczak, Szymon Ignaczak, Tomasz Wypiór, Albert Gośliński.