LM.plSportJest drugie zwycięstwo Startu w II lidze! Lider pokonany!

Jest drugie zwycięstwo Startu w II lidze! Lider pokonany!

Drugie zwycięstwo w trzecim ligowym meczu odnieśli wczoraj piłkarze ręczni Startu Konin. Zespół Marka Salzmana wygrał na wyjeździe z Liderem Swarzędz.

Drużyna ze Swarzędza przed spotkaniem z konińską drużyną była niepokonana i zajmowała czwarte miejsce w tabeli II ligi. Od początku sobotniego starcia lepsi byli jednak goście - pięć pierwszych bramek należało do Startu Konin.

Lider miał problemy, by przedrzeć się przez dobrze dysponowaną defensywę koninian. W pierwszej połowie gospodarze tylko siedem razy pokonali Jakuba Kujawińskiego, przy prawie dwukrotnie większej liczbie trafionych bramek przez Start Konin.

Przez pierwsze piętnaście minut drugiej połowy gra nie zmieniała się - zawodnicy Marka Salzmana dalej kontrolowali grę i powiększyli przewagę do ośmiu bramek. Później jednak koninianie otrzymali aż trzy dwuminutowe kary i musieli radzić sobie na parkiecie w znacznym osłabieniu.

Lider wykorzystał tę sytuację i zmniejszył straty, nie był jednak w stanie dogonić drużyny gości. Ostatecznie Start pokonał swoich rywali 24:19 i zanotował drugie zwycięstwo w tym sezonie. Kolejny mecz już w przyszłą sobotę. Koninianie podejmować będą EUCO-UKS Dziewiątka Legnica.

Lider Swarzędz - Start Konin 19:24 (7:13)

Start Konin: Jakub Kujawiński, Sebastian Hybsz - Dawid Siekacz (1), Olgierd Piaskowski (4), Bartosz Glinkowski (9), Łukasz Cieślak (2), Adrian Franaszek (2), Adrian Grzelka (1), Maciej Rolnik, Marek Salzman (4), Marcel Urbański (1), Mykola Sirenko, Dominik Urbański, Rafał Kałecki, Michał Stasiak, Tomasz Trojanowski.