LM.plSportZ Godollo bez medali, Hubert Glasner w najlepszej 32 szablistów

Z Godollo bez medali, Hubert Glasner w najlepszej 32 szablistów

22. miejsce Huberta Glasnera i 49. miejsce Małgorzaty Zawodniak to najlepsze indywidualne wyniki reprezentantów KKSz Konin podczas Pucharu Europy Kadetów w węgierskim Godollo.

W dwudniowej rywalizacji wzięło udział ponad 400 zawodniczek i zawodników z całego świata. Polskę oraz Koniński Klub Szermierczy reprezentowało pięciu szablistów i sześć szablistek.

Najwyższe miejsce w turnieju chłopców wywalczył Hubert Glasner. Koninianin po walkach grupowych stoczył jeszcze pięć pojedynków. W walkach pucharowych wygrał z Santą Oya z Japonii 15/11 i z Rosjaninem Edgarem Alexanyanem 15/12. W 1/32 Glasner przegrał jednak z Włochem Alberto Fornasirem 11/15.

W walkach repasażowych koninianin pokonał Anglika Zacharego Kleina 15/9 i uległ Włochowi Michele Gallo 6/16, zajmując ostatecznie 22. miejsce. Zwyciężył Razvan Stanescu z Rumunii, pokonując w finale Magameda Hkalimbekova.

Hubert Glasner startował również w turnieju drużynowym. Polski zespół zajął ostatecznie piąte miejsce, przegrywając w 1/8 finału z późniejszymi zwycięzcami - Węgrami - 17/45. Na szesnastej lokacie uplasowała się drużyna KKSz Konin w składzie: Michał Szreder, Krystian Waszak, Marek Weiss, Dominik Woźniak.

Wśród dziewcząt najlepsze miejsce zajęła Małgorzata Zawodniak. Koninianka po pojedynkach w grupie pokonała jeszcze Martinę Cotoloni z Włoch 15/9 i uległa Olenie Pysarenko z Ukrainy 2/15. Te wyniki dały jej ostatecznie 49. miejsce w gronie 202 zawodniczek. Zwyciężyła Ywen Lau z Sinagpuru, pokonując Kristinę Efimtsevą z Rosji.

W turnieju drużynowym pierwszy zespół Polek z Małgorzatą Zawodniak i Weroniką Waleriańczyk w składzie zajął osiemnaste miejsce. Najwyższą, dwunastą lokatę wywalczyła druga drużyna bez koninianek w składzie. Zwyciężyły Rosjanki, pokonując w finale Ukrainę.