LM.plSportBłaszczak z Kołodziejczakiem uratowali Górnika we Wronkach

Błaszczak z Kołodziejczakiem uratowali Górnika we Wronkach

Kolejny punkcik w walce o utrzymanie w III lidze dołożył do swojego dorobku Górnik Konin. Biało-niebiescy walczyli dziś z rezerwami Lecha Poznań.

Sobotnie starcie było kolejnym meczem Górnika z rezerwami ekstraklasowej drużyny. W przeciwieństwie jednak do spotkania z Pogonią II Szczecin, we Wronkach Górnik nie musiał grać z piłkarzami znanymi z ekstraklasowych boisk, ale z młodymi zawodnikami walczącymi dopiero o miejsce w kadrze pierwszej drużyny Lecha Poznań.

Wciąż to jednak Kolejorz był faworytem, co zresztą potwierdzał na boisku. Już w piątej minucie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. Świetny strzał z dystansu Macieja Spychały trafił jednak tylko w poprzeczkę konińskiej bramki.

Lech II w sobotę przeważał, a koninianie skupiali się głównie na defensywie. W 21. minucie obrona Górnika popełniła jednak fatalny błąd, który gospodarze nie tylko mogli, ale wręcz powinni zamienić na gola. W sytuacji sam na sam w polu karnym znalazł się Jakub Moder, a faulem ratował się Mateusz Wypych.

Do rzutu karnego podyktowanego dla Lecha II podszedł Krzysztof Kołodziej. Młody napastnik poznańskiej drużyny uderzył jednak źle, a świetnie między słupkami spisał się Dawid Kołodziejczak i wciąż było 0:0.

Bramkarz Górnika w sobotę rozegrał kolejne świetne spotkanie i w dużej mierze to dzięki jego interwencjom koninianie wywieźli z Wronek jeden punkt. W 82. minucie jednak Kołodziejczak musiał skapitulować. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Marcina Wasielewskiego główkował Paweł Tomczyk, dając prowadzenie Lechowi II.

Chwilę później gospodarze mogli podwyższyć, ale znów dobrze interweniował Kołodziejczak. Gdy już wydawało się, że Górnik swój mecz przegra, jedna akcja pozwoliła koninianom na wyrównanie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mateusza Augustyniaka z piłką minął się interweniujący Miłosz Mleczko. Do pustej siatki piłkę dobił Paweł Błaszczak i Górnik Konin ostatecznie zremisował z Lechem II Poznań 1:1.

Koninianie wciąż plasują się na siedemnastym miejscu w lidze, ale ich strata do KS Chwaszczyno i Pogoni Lębork spadła do jednego oczka. Kolejny mecz w przyszłą sobotę - Górnik podejmować będzie właśnie zespół z Chwaszczyna.

Lech II Poznań - Górnik Konin 1:1 (82&39; Paweł Tomczyk - 90&39; Paweł Błaszczak)

Lech II Poznań: Miłosz Mleczko - Marcin Wasielewski, Jurica Cindrić, Marcin Banaszak (46&39; Tymoteusz Puchacz), Marcin Magdziak, Maciej Spychała (71&39; Paweł Tomczyk), Jakub Pawlicki, Kacper Chodyna (46&39; Niklas Zulciak), Jakub Moder, Wojciech Mielcarek, Krzysztof Kołodziej (61&39; Dawid Kurminowski).

Górnik Konin: Dawid Kołodziejczak - Mateusz Augustyniak, Dawid Śnieg, Mateusz Wypych, Łukasz Frydrych, Mateusz Majewski (84&39; Wiktor Naworski), Maciej Rojewski (77&39; Sebastian Antas), Bartosz Kowalski (60&39; Aleks Sieradzki), Krystian Sobieraj (70&39; Piotr Radoszewski), Jakub Groszkowski, Paweł Błaszczak.