LM.plSportSokół zremisował w Jarocinie, ale pozostał liderem III ligi

Sokół zremisował w Jarocinie, ale pozostał liderem III ligi

W dziesiątkę kończyli sobotnie starcie z Jarotą Jarocin piłkarze Sokoła Kleczew. Mimo tego drużynie Marcina Woźniaka udało się wywalczyć pierwszy remis w meczu wyjazdowym.

Nieco lepiej sobotni mecz zaczeli gospodarze. Już w pierwszej minucie na bramkę Sokoła uderzał Mateusz Molewski, ale piłka minimalnie minęła słupek. Kwadrans później do sytuacji sam na sam omal nie doszedł Hubert Antkowiak, wcześniej jednak sędzia pokazał spalonego.

Kleczewianie zaczęli grać dopiero około dwudziestej minuty, gdy z kontratakiem wychodził Jakub Dębowski. Trzy minuty później było już 1:0 dla Sokoła. Przepięknie z woleja sprzed pola karnego uderzył Sebastian Śmiałek, pokonując bezradnego bramkarza Jaroty.

Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było jednak długo czekać. Zaledwie minutę później z rzutu wolnego dośrodkował Damian Pawlak, a głową Daniela Szczepankiewicza pokonał Piotr Garbarek i było 1:1. W 30. minucie Jarota mógł podwyższyć, ale znów niecelnie uderzał Jacek Pacyński.

Drugą połowę lepiej tym razem rozpoczął Sokół. Z rzutu wolnego bezpośrednio na bramkę uderzał Tomasz Kowalczuk, a piłkę na rzut rożny parować musiał Sebastian Kmiecik. Chwilę później tuż obok bramki główkował Wiktor Patrzykąt.

Gdy wydawało się, że Sokół zaczął łapać swój rytm, na murawie pojawił się Emil Thiakane. Pomocnik Sokoła w sobotę zagrał zaledwie... pięć minut. Zaraz po wejściu na boisko Thiakane sfaulował bowiem Michała Grobelnego, za co obejrzał bezpośrednią czerwoną kartkę. Przez niemal pół godziny kleczewianie grać musieli w osłabieniu.

Jarota nie wykorzystała jednak swojej gry w przewadze. Najbliżej zdobycia bramki gospodarze byli w 84. minucie, ale zamieszanie w polu karnym Sokoła zdołali opanować goście. Chwilę później szansę na gola miał Jakub Dębowski, ale strzał kapitana kleczewian był zbyt słaby. Ostatecznie, po 97 minutach gry, Sokół Kleczew zremisował z Jarotą Jarocin 1:1.

Kleczewianie utrzymali pozycję lidera III ligi, bowiem drugi w tabeli Bałtyk Gdynia bezbramkowo zremisował z Polonią Środa Wlkp. Sokół ma na koncie 23 oczka, tyle samo co gdynianie (i jeden mecz rozegrany więcej). Kolejne starcie drużynę Marcina Woźniaka czeka w przyszłą sobotę - Sokół podejmie Gwardię Koszalin.

Jarota Jarocin - Sokół Kleczew 1:1 (24' Piotr Garbarek - 23' Sebastian Śmiałek)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik - Taras Maksymiv (88' Krystian Stolarczyk), Dawid Piróg, Piotr Garbarek, Jakub Czapliński (78' Alan Janowski), Jędrzej Ludwiczak, Michał Grobelny, Jacek Pacyński (78' Przemysław Wichłacz), Mateusz Molewski (90' Krystian Łukaszyk), Damian Pawlak, Hubert Antkowiak.

Sokół Kleczew: Daniel Szczepankiewicz - Sebastian Śmiałek, Arkadiusz Bajerski (70' Tomasz Koziorowski), Arkadiusz Widelski, Jakub Antosik (81' Szymon Babiarz), Łukasz Cichos (83' Wojciech Antczak), Jakub Dębowski, Tomasz Kowalczuk, Marcel Koziorowski, Wiktor Patrzykąt, Piotr Kasperskiewicz (59' Emile Thiakane).