LM.plSportWicher Dobra znów stracił sześć bramek w Ostrowie Wlkp.

Wicher Dobra znów stracił sześć bramek w Ostrowie Wlkp.

Drugi raz w bieżącym sezonie Wicher Dobra odwiedził Ostrów Wlkp. i drugi raz przegrał w tym mieście, tracąc sześć bramek. W sobotę zespół Andrzeja Szymanowskiego mierzył się z Ostrovią 1909.

Każda zdobycz punktowa Wichru w Ostrowie Wlkp. byłaby traktowana jako niespodzianka. W sobotę dobrzanie nie zdołali jednak tak naprawdę zmierzyć się jak równy z równym z ostrowianami. Od 24. minuty Wicher musiał bowiem radzić sobie w dziesiątkę.

Do tego momentu na boisku w Ostrowie Wlkp. utrzymywał się bezbramkowy rezultat. W 24. minucie piłkę ręką poza polem karnym zagrał jednak bramkarz zespołu z Dobrej Konrad Winiarski. Golkiper Wichru otrzymał czerwoną kartkę i przez ponad godzinę goście musieli sobie radzić w dziesiątkę.

Na dodatek w konsekwencji tej sytuacji gospodarze strzelili pierwszego gola. Bezpośrednio z rzutu wolnego przymierzył Michał Giecz, piłka odbiła się jeszcze od słupka i było 1:0. Niecałe dziesięć minut później było 2:0. Tym razem na bramkę dobrzan uderzał Daniel Kaczmarek, a piłkę do siatki dobił jeszcze Tomasz Kempiński. Wynik pierwszej połowy chwilę później ustalił Miłosz Nowicki.

Po zmianie stron na boisku niewiele się zmieniło. Trzy minuty po wznowieniu gry zagranie Damiana Błaszczyka wykorzystał Tomasz Kempiński. Do końca meczu ostrowianie jeszcze dwukrotnie pokonywali rezerwowego bramkarza Wichru. Najpierw na listę strzelców wpisał się Kacper Karbowski, a wynik starcia na 6:0 ustalił Kamil Krawczyk.

Była to druga tak wysoka porażka Wichru Dobra w tym sezonie. W trzeciej kolejce zespół Andrzeja Szymanowskiego przegrał 1:6 z innym ostrowskim zespołem - Centrą. Po jedenastu meczach Wicher Dobra plasuje się na trzynastym miejscu w tabeli z dorobkiem ośmiu oczek. Kolejne starcie w przyszły weekend. Dobrzanie podejmować będą Obrę Kościan.

Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. - Wicher Dobra 6:0 (29' Michał Giecz, 38', 48' Tomasz Kempiński, 40' Miłosz Nowicki, 65' Kacper Karbowski, 90' Kamil Krawczyk).

Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp.: Bartosz Jankowski - Kamil Krawczyk, Jakub Jędrzejak, Grzegorz Wachowiak, Damian Błaszczyk, Marek Szymanowski, Daniel Kaczmarek (67' Konrad Rusek), Jordan Kaczmarek (5' Kacper Karbowski), Miłosz Nowicki, Michał Giecz (70' Damian Izydorski), Tomasz Kempiński (85' Patryk Perz).

Wicher Dobra: Konrad Winiarski - Nikodem Urbański, Jarosław Śmieja (55' Bartosz Simiński), Adrian Fret, Bartosz Zasiadczyk (80' Mateusz Morusiński), Szymon Ignaczak, Albert Gośliński, Michał Ignaczak, Daniel Błaszczyk (65' Tomasz Janicki), Łukasz Cieślak, Tomasz Wypiór (26' Damian Wodnicki).