LM.plSportPierwsza wygrana w Turku! Siatkarki Alexas pokonały Energetyka

Pierwsza wygrana w Turku! Siatkarki Alexas pokonały Energetyka

W drugiej kolejce Alexas Turek odniósł pierwsze, historyczne zwycięstwo w II lidze. W sobotę siatkarki beniaminka podejmowały Energetyka Poznań.

Poznanianki w pierwszej kolejce pokonały w derbowym starciu SKF Politechnika Poznańska 3:1. Tydzień później w Turku zagrały również dobrze, ale to nie wystarczyło by pokonać siatkarki Alexas.

Już pierwszy set należał do zawodniczek Zbigniewa Osajdy. Poznanianki co prawda walczyły, ale ostatecznie przegrały trzema punktami. Jeszcze bardziej wyrównany był set numer dwa. Gra toczyła się aż do przewagi, znów jednak lepsze okazały się siatkarki z Turku, pokonując rywalki 26:24.

W trzecim secie Alexas oddały inicjatywę przyjezdnym. Energetyk wygrał i to pewnie, bo aż 25:15. To jednak nie wystarczyło, by w sobotę poznanianki triumfowały w Turku. Czwarty set rozstrzygnął losy rywalizacji na korzyść Alexas Turek.

Był to pierwszy mecz na własnym terenie nowego zespołu na siatkarskiej mapie regionu i jednocześnie - pierwszy mecz wygrany przez Alexas w II lidze. Po dwóch kolejkach siatkarki Zbigniewa Osajdy plasują się na czwartym miejscu w tabeli grupy pierwszej z dorobkiem czterech oczek. Kolejny mecz w przyszłą sobotę - Alexas zagra na wyjeździe z SKF Politechnika Poznańska.

Alexas Turek - KS Energetyk Poznań 3:1 (25:19, 26:24, 16:25, 25:18).