Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

PILNE

IMGW: W nocy z wtorku na środę prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C.

LM.plSportGodlewski wciąż w formie, wygrał Puchar Polski Seniorów

Godlewski wciąż w formie, wygrał Puchar Polski Seniorów

Bardzo dobry początek sezonu zaliczył Mateusz Godlewski. Po sukcesach na arenie międzynarodowej przyszedł triumf w krajowym pucharze.

Godlewski był jednym z dziewięciu reprezentantów KKSz Konin w I Pucharze Polski Seniorów w Łodzi. Koninianin startował w starszej kategorii wiekowej, nominalnie bowiem jest juniorem. Mimo tego szablista KKSz Konin zaprezentował się wyśmienice, nie doznając podczas turnieju ani jednej porażki.

Po wygranych walkach grupowych Godlewski pokonał Franciszka Nowaka (AZS AWF Warszawa) 15/8, Karola Lademanna (również z Warszawy) 15/9 i Krzysztofa Kaczkowskiego (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 15/12. W walce o finał koninianin okazał się lepszy od Jakuba Jaskota (O.Ś. AZS Poznań), wygrywając 15/13, a w pojedynku o złoty medal pokonał Mikołaja Grzegorka (MUKS Victor Warszawa) 15/14.

Wysokie, trzecie miejsce wywalczył również Adrian Stanisławski. Koninianin dotarł do półfinału, gdzie przegrał z Mikołajem Grzegorkiem 12/15.

W turnieju kobiet najwyższe miejsce spośród szablistek KKSz Konin zajęła Weronika Waleriańczyk. Koninianka przegrała w 1/8 finału z Karoliną Cieślar ( Zagłębiowski Klub Szermierczy) 7/15.

W niedzielę szermiercze zmagania zawitały do Konina, gdzie szablistki i szabliści rywalizowali w Indywidualnych i Drużynowych Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Koninianie wywalczyli dziewięć medali, całkowicie dominując zmagania w turnieju chłopców.

W rywalizacji indywidualnej zwyciężył Mateusz Stasiak przed Gabrielem Jarkiem, Kacprem Nowinowskim i Kamilem Sikorskim. W turnieju drużynowym pierwsza drużyna KKSz Konin (Gabriel Jarek, Kacper Nowinowski, Kamil Sikorski, Mateusz Stasiak) wygrała w finale z drugą drużyną (Maurycy Bartczak, Sofien Hadji Bachir, Grzegorz Ostrowski, Jan Piguła) 36/25.

W turnieju dziewcząt najlepsza okazała się poznanianka Anastazja Figuła. Drugie miejsce zajęła zawodniczka KKSz Konin - Zuzanna Buslet. Na trzeciej lokacie uplasowały się Wiktoria Jopek (AZS AWF Poznań) i Nikola Woźniak (KKSz Konin).  W turnieju drużynowym dwa pierwsze miejsca przypadły w udziale zespołom poznańskim. AZS AWF wygrał z O.Ś. AZS 36/32. KKSz Konin w składzie: Zuzanna Buslet, Wiktoria Karbowa, Natalia Koziarska, Nikola Woźniak zajął w tych zmaganiach trzecie miejsce.

Kolejna szermiercza impreza z udziałem konińskich zawodników startuje już w piątek. W Sosnowcu rozegrany zostanie Puchar Świata Juniorów.

I Puchar Polski Seniorów:

Szabla mężczyzn:
1. Mateusz Godlewski (KKSz Konin)
2. Mikołaj Grzegorek (MUKS Victor Warszawa)
3. Adrian Stanisławski (KKSz Konin)
3. Jakub Jaskot (O.Ś. AZS Poznań)
5. Krzysztof Kaczkowski (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
6. Piotr Koniusz (MKS Fortis Sosnowiec)
7. Marcin Wystel (AZS AWF Katowice)
8. Quentin Boury (AZS AWF Warszawa).

Miejsca pozostałych zawodników KKSz Konin:
10. Stanisław Świerk, 12. Damian Dzwoniarski, 26. Krystian Borkiewicz, 31. Krystian Wysocki, 32. Hubert Glasner, 45. Michał Zandecki, 47. Michał Szreder.

Szabla kobiet:
1. Małgorzata Kozaczuk (AZS AWF Warszawa)
2. Marta Puda (TMS Sosnowiec)
3. Karolina Kaleta (AZS AWF Warszawa)
3. Matylda Ostojska (AZS AWF Warszawa)
5. Angelika Wątor (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
6. Martyna Komisarczyk (AZS AWF Warszawa)
7. Urszula Kurzyna (UKS 13 Białystok)
8. Michalina Kostrzewa (O.Ś. AZS Poznań).

Miejsca zawodniczek KKSz Konin:
15. Weronika Waleriańczyk, 17. Sylwia Matuszak, 21. Małgorzata Zawodniak, 23. Natalia Nowinowska, 24. Nikola Rutecka, 30. Natalia Wysocka.