LM.plSportKoninianie na Mistrzostwach Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu

Koninianie na Mistrzostwach Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu

Dwóch zawodników Copacabany Konin i jeden Shooters Konin stawało w weekend na podiach podczas XII Mistrzostw Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu.

Zawody rozgrywane były w Legionowie, a Konin reprezentowany był na nich przez dwie drużyny - Copacabanę Konin i Shooters Konin. Rywalizacja toczyła się w aż 95 kategoriach, z uwzględnieniem wieku, wagi, płci i pasu zawodników!

Na tak ogromnych zawodach sukcesy odnieśli również koninianie. W kategorii juniorów do 64 kg drugie miejsce wywalczył zawodnik Shooters Konin - Kewin Rutkowski. Koninianin uległ jedynie Jakubowi Zacharskiemu z Berserker's Team Poland (najlepszy zespół w klasyfikacji drużynowej).

Dwa medale przywieźli zawodnicy Copacabany Konin. Po najwyższy laur w kategorii juniorów +89,3 kg sięgnął Michał Grygiel. Zawodnik z Konina pokonał m.in. Tomasza Zawojskiego (Unia Jiu Jitsu), Sebastiana Krawcińskiego (WroxGym) i Jakuba Korzeniowskiego (Unia Jiu Jitsu).

Na trzecim miejscu podium rywalizację zakończył Dawid Lipa z Copacabany. Koninianin uplasował się w kategorii juniorów do 89,3 kg za Marcinem Maciulewiczem (Gracie Barra) i Pawłem Ceynową (Gladio).