Dzisiaj jest poniedziałek 21 października 2019, imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18921) SPORT FORUM FIRMY (5387) PRACA (42) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 14oC
Jutropogoda
17 / 12oC
Pojutrzepogoda
13 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
To będzie test dla Szymańskiego. Rywalem młody Ukr ... (0)Kolejna wtopa Górnika Konin. Fatalna seria u siebi ... (1)

Pierwsze dni diety – jak je przetrwać?

Materiał promocyjny

Dodano: 28.10.2016 09:51

Podjęcie decyzji o rozpoczęciu diety jest zazwyczaj najłatwiejszym elementem całego procesu. Twierdzeniem „od jutra” zamiennie używane z „od poniedziałku” nie zawsze dochodzi do skutku, ze względu na słabą motywację czy chwilowe załamanie wynikające ze wcześniejszych porażek. Mamy przecież na uwadze, że cała wykonana przez nas praca powinna przynieść oczekiwane rezultaty. O ile wdrażając się w całą dietę jest nam już łatwiej, problem pojawia się przy postawieniu pierwszego kroku. Jak przetrwać, więc pierwsze dni na diecie?

Pierwsze dni na diecie są tymi decydującymi, które tak naprawdę ważą o tym, czy nadal będziemy kontynuowali odchudzanie. Nie zależnie od tego, czy to dieta tradycyjna, niewielkie zmiany nawyków, czy dieta 1000 kalorii. To nadal jest jakaś wprowadzona zmiana, która nieco zaburza nasz dotychczasowy tryb życia. Dlatego tak istotne jest, aby przetrwać je w zgodzie z samym sobą, jednocześnie starając się jak najbardziej ułatwiać sobie zadanie. Zastanówmy się, co jest powodem porzucenia diety, dzięki temu będziemy mogli uniknąć błędów i późniejszych porażek.

Ludzie decydując się na dietę najczęściej chcą przestawić swoje jedzenie spożywanie produktów, wychwalanych, jako „te zdrowe”. Od tego momentu spożywają głównie jogurty, owsianki, serki wiejskie, twarogi i ciemne chleby. Nie można zaprzeczać, że ten rodzaj pożywienia faktycznie sprzyja zdrowiu, jednak myślenie w ten sposób o odchudzaniu nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Jeżeli nie mamy zbyt wielkich problemów z wagą i naszym celem jest zrzucenie „przysłowiowych „5 kilogramów” musimy zastanowić się, jakie zmiany wystarczy wprowadzić w dotychczasowym odżywianiu, ponieważ już niewielkie modyfikacje mogą skutkować utratą wagi. Okazuje się, że zrezygnowanie z codziennej drożdżówki, słodzenia kawy czy majonezu w sałatkach przyniesie efekty, na jakich nam zależy.

Przede wszystkim, diety nie można traktować, jako „okres przejściowy”, który należy przetrwać, wykonać i zapomnieć. Ten sposób myślenia doprowadzi do tego, że powrócimy do wagi tak szybko, jak ją zgubiliśmy. Zdrowe żywienie ma być naszym stylem życia, a wybieranie produktów odpowiednich dla naszego zdrowia powinno być automatyczne. Celem musi być przede wszystkim zdrowie, a utrata wagi będzie pożądanym skutkiem ubocznym. Ważne jest stała motywacja, która cały czas powinna być podtrzymywana, najlepiej poprzez poznawanie nowinek żywieniowych czy testowania produktów. Szukajmy ich na blogach czy profesjonalnych portalach dietetycznych jak np. Dietmap.pl, co poszerzy naszą wiedzę i umiejętności.

  • Pierwsze dni diety – jak je przetrwać?

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:dieta,   zdrowie,   odżywianie

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.