LM.plSportDwa medale dla KKSz. Juniorzy walczyli w Koninie

Dwa medale dla KKSz. Juniorzy walczyli w Koninie

Sylwia Matuszak i Mateusz Godlewski stawali na podiach podczas II Pucharu Polski Juniorek i Juniorów w szabli. Zawody rozegrane zostały w Koninie.

Reprezentanci KKSz Konin dwukrotnie wywalczyli srebrne medale. Matuszak w drodze po srebro pokonała m.in. swoją klubową koleżankę Małgorzatę Zawodniak 15/9. W półfinale koninianka zwyciężyła 15/10 z Zuzanną Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy) i dopiero w finale przegrała z Martą Mazurek (UKS 13 Białystok) 10/15. Małgorzata Zawodniak zajęła ostatecznie szóste miejsce.

Mateusz Godlewski w ćwierćfinale wygrał z Jonalem Adrianem Escobarem Paezem z Wenezueli 15/14. W półfinale koninianin okazał się lepszy od zawodnika O.Ś. AZS Poznań - Mateusza Kneza - zwyciężając 15/12. W finale Godlewski uległ natomiast 12/15 Karolowi Lademannowi 12/15. W finałowej ósemce Mateusz Godlewski był jedynym koninianinem, ale tuż za nią, na dziewiątym miejscu, uplasował się Hubert Glasner.

Teraz konińskich szablistów czeka start w Pucharze Świata Juniorów w Soczi, a do Polski reprezentanci KKSz Konin powrócą pod koniec listopada - w Katowicach walczyć będą seniorzy w I Pucharze Polski.