LM.plSportWiosnę na jesień Medyk POLOmarket rozpoczął wysoką wygraną

Wiosnę na jesień Medyk POLOmarket rozpoczął wysoką wygraną

Pierwszy mecz rundy wiosennej rozegrały w sobotę piłkarki Medyka POLOmarket Konin. Mistrzynie Polki wysoko pokonały AZS PSW Biała Podlaska.

Sobotnie starcie był pierwszym meczem rundy wiosennej w Ekstralidze, który rozgrywał Medyk POLOmarket Konin. Rywalkami medyczek były piłkarki ostatniej drużyny tabeli - AZS PSW Biała Podlaska. Zgodnie z oczekiwaniami koninianki wygrały wysoko, a hat-tricka w tym starciu zanotowała Katarzyna Daleszczyk.

Wynik meczu w 21. minucie otworzyła Natalia Pakulska. Pomocniczka z Konina otrzymała podanie z prawej strony boiska od Aleksandry Sikory. Pierwszy strzał zatrzymała bramkarka z Białej Podlaskiej, ale dobitka Pakulskiej była już celna. Medyczki prowadziły 1:0.

Osiem minut później koninianki podwyższyły. Był to jednocześnie pierwszy z aż trzech goli zdobytych po rzutach rożnych. Po dośrodkowaniu dobrze ustawiona główkowała Katarzyna Daleszczyk. W 39. minucie medyczki strzeliły trzeciego gola i znów - po rzucie rożnym. Tym razem na długim słupku akcję zamknęła Radosława Sławczewa.

W ciągu kolejnych sześciu minut koninianki trafiały jeszcze dwukrotnie. Najpierw dobrze przepuszczona przez Pakulską piłka trafiła do Liliany Kostowej. Na uderzyła z ostrego kąta, piłka jeszcze odbiła się od jednej z obrończyń AZS PSW i było 4:0.

Wynik pierwszej połowy w doliczonym czasie gry ustaliła Katarzyna Daleszczyk. Pomocniczka Medyka POLOmarket spróbowała uderzyć z dystansu. Piłka po jej strzale przelobowała bramkarkę z Białej Podlaskiej i wpadła po raz piąty do siatki.

Po zmianie stron AZS PSW przez długi czas skutecznie się bronił. Medyczki po raz kolejny trafiały dopiero w ostatnim kwadransie gry. Najpierw dobrze piłkę przed polem karnym rywalek odebrała Sandra Sałata. Pomocniczka Medyka POLOmarket następnie odegrała piłkę do Liliany Kostowej, ta podała na prawo do Aleksandry SIkory i było 6:0.

Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustaliła najlepsza chyba tego dnia na boisku Katarzyna Daleszczyk. Po rzucie rożnym piłkarka z Konina dopadła do piłki przy bliższym słupku i celnym strzałem trafiła po raz trzeci w spotkaniu.

Na inaugurację rundy wiosennej medyczki wygrały więc 7:0. Mistrzynie Polski pozostają liderkami Ekstraligi z dorobkiem 33 punktów, przewagą jednego oczka nad Górnikiem Łęczna i jednym meczem rozegranym mniej od wicelidera. W kolejnym meczu koninianki podejmować będą Sztorm Gdańsk.

AZS PSW Biała Podlaska - Medyk POLOmarket Konin 0:7 (21' Natalia Pakulska, 29', 45'+, 90'+ Katarzyna Daleszczyk, 39' Radosława Sławczewa, 40' Liliana Kostowa, 74' Aleksandra Sikora)

Medyk POLOmarket Konin: Anna Szymańska (Monika Sowalska 46') - Aleksandra Sikora, Maria Ficzay, Radoslava Slavcheva, Agata Guściora (Sandra Sałata 46'), Paulina Dudek, Natalia Pakulska (Dagmara Grad 46'), Patrycja Balcerzak, Katarzyna Daleszczyk, Liliana Kostova, Anna Gawrońska.