LM.plSportGłowala rozstrzygnął mecz w Ślesinie. SKP lepszy od LKS

Głowala rozstrzygnął mecz w Ślesinie. SKP lepszy od LKS

Jeden gol zadecydował o wyniku regionalnego starcia pomiędzy LKS Ślesin a SKP Słupca. Bohaterem drużyny gości został Piotr Głowala.

Słupczanie już w pierwszej połowie trafili do bramki gospodarzy, ale sędzia uznał, że Jakub Woźniak był na spalonym i gola nie uznał. Jeszcze wcześniej groźny strzał dla SKP oddał głową Piotr Głowala, ale dobrze piłkę sparował Szymon Szymański.

Dla gospodarzy najkorzystniejszą sytuację stworzył Adrian Górecki. Po jego akcji interweniować w polu karnym musiał Jacek Mikołajczyk. Ślesinianie po jego zagraniu domagali się rzutu karnego, ale sędzia protestów nie uznał. Do przerwy było 0:0.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli piłkarze LKS. Już chwilę po gwizdku gospodarze mogli prowadzić, ale piłka po strzale Adriana Majewskiego trafiła jedynie w słupek bramki SKP. Goście odpowiedzieli natomiast golem. W 59. minucie fatalny błąd popełnił Szymon Szymański. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkarz LKS wypuścił piłkę z rąk, a do siatki dobił ją Piotr Głowala.

Na tym jednak starcie się nie zakończyło i oba zespoły miały jeszcze swoje sytuacje. Strzałów z dystansu próbowali Dawid Jarka i Piotr Głowala, ale dobrze między słupkami spisywali się Szymański i Przygoda. W 80. minucie LKS znów miał świetną okazję na zdobycie gola, ale po uderzeniu Mariusza Olczyka piłka obiła jedynie poprzeczkę słupeckiej bramki.

Wygrana SKP w Ślesinie pozwoliła awansować drużynie Wojciecha Henke na siódme miejsce w tabeli IV ligi (swojego meczu nie rozegrała jednak jeszcze Victoria Ostrzeszów). Na dwa mecze przed końcem jesiennych rozgrywek słupczanie tracą zaledwie cztery oczka do wicelidera tabeli - Pogoni Nowe Skalmierzyce.

LKS Ślesin natomiast pozostał jak na razie na miejscu dziesiątym z dorobkiem piętnastu oczek. Jeden mecz rozegrany mniej mają jednak Biały Orzeł Koźmin Wlkp. i Polonia Kępno - jeżeli obie drużyny wygrają te mecze ślesinianie spadną na miejsce dwunaste.

Kolejne mecze w IV lidze już w piątek 11 listopada. LKS Ślesin zagra na wyjeździe z Victorią Września, a SKP Słupca podejmie Białego Orła Koźmin Wlkp.

LKS Ślesin - SKP Słupca 0:1 (59' Piotr Głowala)

LKS Ślesin: Szymon Szymański - Damian Markiewicz (65' Eryk Wolinowski), Łukasz Łajdecki, Andrzej Górski, Jakub Marzyński (68' Eryk Rusin), Adrian Górecki (46' Wiktor Kacprzak), Dawid Jarka, Dawid Kierzek, Michał Goliński, Adrian Majewski (86' Paweł Krygier), Mariusz Olczyk.

SKP Słupca: Maciej Przygoda - Daniel Bednarowicz, Bartosz Bednarowicz, Jakub Woźniak, Jacek Mikołajczyk, Piotr Głowala (kpt.), Michał Lorencki, Piotr Witowski (60' Dariusz Gromanowski), Norbert Grzelak, Alan Kujawa (90' Adam Jaszczak) - Damian Maciejewski (56' Jakub Jóźwiak).

źródło: lks-slesin.futbolowo.pl