LM.plSportSiedem medali Shooters Konin na II Mistrzostwach Europy

Siedem medali Shooters Konin na II Mistrzostwach Europy

Siedmiu reprezentantów Shooters Konin wystartowało w II Mistrzostwach Europy CBJJP w brazylijski jiu-jitsu, które miały miejsce w Luboniu.

Aż pięciu koninian w Luboniu stawało na podiach, w tym dwóch - dwukrotnie. Złoto w kategorii juniorów do 62 kg no gi (walka bez kimon) wywalczył Kewin Rutkowski. W klasyfikacji gi (walka w kimonach) koninianin zajął natomiast drugie miejsce.

Co równie ciekawe, swoją pierwszą walkę na turnieju Kewin Rutkowski stoczył z rywalem... który pomylił kategorie wagowe. Reprezentant Shooters Konin musiał mierzyć się więc z przeciwnikiem cięższym o dwanaście kilogramów, a mimo to zwyciężył.

Na najwyższym stopniu podium stanął również Patryk Szurgot, który wygrał klasyfikację juniorów do 54 kg gi. Brązowy medal w kategorii master brązowy do 88 kg gi wywalczył natomiast Waldemar Borycki.

Dwukrotnie na podium stawał również Ireneusz Mila. Trener konińskich Shootersów wywalczył srebro i brąz w kategoriach masters czarne pasy do 82 kg gi oraz no gi. Na drugim miejscu podium w kategorii niebieskie pasy do 67 kg no gi stanął Patryk Brudziński.

Ponadto w Luboniu wystartowali jeszcze Sebastian Trawiński i Kamil Rzepak, ale żadnemu z nich nie udało się wywalczyć medalu.