LM.plSportJeden gol zadecydował o wyniku starcia LKS Ślesin z Victorią

Jeden gol zadecydował o wyniku starcia LKS Ślesin z Victorią

Arkadiusz Juchacz rozstrzygnął losy piątkowego meczu piętnastej kolejki IV ligi. Dla drużyny Adama Topolskiego było to już szósty mecz z rzędu bez zwycięstwa na wyjeździe.

W ostatnich tygodniach ślesinianie zaczęli punktować, ale większość z tych punktów LKS zdobywał na własnym terenie. Ostatni wyjazdowy punkt zespół Adama Topolskiego urwał na początku października PKS Racot. W piątek blisko było do kolejnego remisu, minimalnie lepsi byli jednak zawodnicy z Wrześni.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w dwunastej minucie meczu. Prostopadłe zagranie od Jakuba Cierpiszewskiego dotarło do Arkadiusza Juchacza, a ten w dogodnej sytuacji pokonał Szymona Szymańskiego. Victoria w pierwszej połowie była lepsza, a bramkarz LKS jeszcze trzykrotnie ratował swoich kolegów po strzałach Adriana Kruszyńskiego, Dawida Przybyszewskiego i Mateusza Goździaszka. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0.

Po zmianie stron mecz się wyrównał, a ślesinianie stworzyli sobie okazje do wyrównania. Najbliżej było w 62. minucie - po uderzeniu Dawida Kierzka piłkę z linii bramkowej wybijał Patryk Krzyżanowski. Jeszcze wcześniej dobrze w pole karne zagrywał Adrian Majewski i tylko dobra interwencja wślizgiem jednego z zawodników gospodarzy uchroniła Victorię od straty gola. W 67. minucie na strzał z rzutu wolnego pokusił się natomiast Damian Markiewicz, ale dobrą interwencję zaliczył Tobiasz Nowicki.

W piątek zawodnicy obu drużyn zmagać musieli się nie tylko z rywalem, ale również z warunkami pogodowymi. Padający w nocy śnieg skutecznie pokrył całe boisko we Wrześni i dopiero w drugiej połowie piłkarze grać mogli na mniej więcej oczyszczonej murawie.

Starcie zakończyło się ostatecznie zwycięstwem Victorii Września. Pomimo porażki LKS Ślesin utrzymał dziesiąte miejsce w tabeli z dorobkiem piętnastu punktów (ślesinianie mają jednak jeden mecz rozegrany więcej). Kolejne i ostatnie już w tym roku spotkanie czeka piłkarzy LKS w najbliższą sobotę. Ślesinianie zagrają w nim z Polonią Kępno.

Victoria Września - LKS Ślesin 1:0 (12' Arkadiusz Juchacz)

Victoria Września: Tobiasz Nowicki - Jakub Cierpiszewski, Bartosz Nowicki, Łukasz Jasiński, Patryk Krzyżanowski, Hubert Oczkowski (67' Filip Budasz), Adrian Kruszyński, Szymon Krawczyński, Arkadiusz Juchacz (60' Maciej Matuszak), Mateusz Goździaszek (90' Jakub Frankiewicz), Dawid Przybyszewski, (75' Paweł Lisiecki).

LKS Ślesin: Szymon Szymański - Jakub Marzyński (74' Łukasz Lewandowski), Andrzej Górski, Łukasz Łajdecki, Damian Markiewicz, Adrian Górecki (58' Eryk Rusin), Dawid Jarka, Michał Goliński (46' Wiktor Kacprzak), Adrian Majewski, Dawid Kierzek, Mariusz Olczyk (80' Paweł Krygier).