Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

IMGW: W nocy z wtorku na środę prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C.

LM.plSportSylwia Matuszak na podium Pucharu Świata Juniorów w Soczi!

Sylwia Matuszak na podium Pucharu Świata Juniorów w Soczi!

Konińska szablistka Sylwia Matuszak wywalczyła trzecie miejsce w Pucharze Świata Juniorów w szabli, który odbywał się w miniony weekend w rosyjskim Soczi.

Koninianka wraz z zawodniczką UKS 13 Białystok Martą Mazurek, była jedyną reprezentantką spoza Rosji w czołowej ósemce zawodów. W 1/8 finału rosyjskiego turnieju Sylwia Matuszak pokonała 15/9 Anastasję Elkinę (Rosja), następnie wygrała z Olgą Nikitiną (Rosja) 15/12 i dopiero w półfinale uległa Svetlanie Shevelevej (Rosja) 9/15. Wraz z Martą Mazurek Sylwia Matuszak wywalczyła trzecie miejsce - wszystkie pozostałe sześć lokat w czołowej ósemce przypadło w udziale Rosjankom. Zwyciężyła Evgenia Podpaskova.

Był to już drugi świetny występ Sylwii Matuszak w Pucharze Świata w tym sezonie. Pod koniec października koninianka awansowała do czołowej dziesiątki zawodów rozgrywanych w Sosnowcu.

Sylwia Matuszak była jedyną szablistką KKSz Konin na zawodach w Soczi, ale w turnieju mężczyzn Konin reprezentowany był przez Mateusza Godlewskiego. Zawodnik KKSz Konin dotarł do 1/16 finału, gdzie przegrał z Tunezyjczykiem Faresem Ferjanim 11/15 i ostatecznie uplasował się na 23. miejscu.

Konińscy zawodnicy wraz ze swoimi kolegami z reprezentacji narodowej wywalczyli również medale w turniejach drużynowych. Biało-czerwone w półfinale pokonały Japonki 45/39, a w finale przegrały z Rosjankami 17/45. Zespół mężczyzn wygrał natomiast w ćwierćfinale 45/42 Kazachstan, następnie wyeliminował Japończyków 45/27, a w finale Polacy przegrali również z Rosjanami 35/45.