LM.plSportZnów tylko jedna bramka odebrała Górnikowi Konin punkty

Znów tylko jedna bramka odebrała Górnikowi Konin punkty

GKS Przodkowo wywalczył komplet punktów w starciu z Górnikiem Konin. Biało-niebiescy znów tracą punkty tylko przez jedną bramkę.

Sobotnim rywalem koninian był jeden z zespołów z górnej połowy tabeli III ligi. Przed meczem wydawało się więc, że szanse biało-niebieskich na punkty są małe. Z przebiegu starcia Górnik zasłużył jednak chociaż na remis.

W pierwszej połowie gospodarze przeważali. Dobre okazje mieli Sebastian Antas i Paweł Błaszczak, ale piłka nie znalazła drogi do siatki rywali. Zespół z Przodkowa trafił natomiast w słupek konińskiej bramki, a w 64. minucie wyszedł na prowadzenie. Dośrodkowanie na dalszym słupku zamknął Łukasz Stasiak i było 0:1.

Górnik próbował jeszcze odrabiać straty, w końcówce spotkania trener Czesław Owczarek zdecydował się również na zmianę taktyki. Na boisko wszedł Maciej Rojewski i koninianie grali tylko na trójkę obrońców. To jednak nie przyniosło rezultatu i biało-niebiescy przegrali 0:1.

Minimalne porażki i remisy to problem Górnika w ostatnich tygodniach. Aż sześć z ostatnich siedmiu meczów kończyło się właśnie takimi wynikami. Gdyby biało-niebiescy w tych spotkaniach strzelili po jednej bramce więcej (lub stracili jedną bramkę mniej), mieliby obecnie na koncie o dziewięć punktów więcej.

Tymczasem po sobotnim meczu dorobek punktowy Górnika nie uległ zmianom. Koninianie mają na koncie wciąż trzynaście punktów i zajmują szesnaste miejsce w tabeli. Strata do wyższych miejsc znów się zwiększyła - czternasta w klasyfikacji Polonia Środa Wlkp. ma już sześć oczek więcej od Górnika.

Ostatnią okazją na zdobycie punktów będzie dla koninian mecz w Kaliszu. W przyszły weekend Górnik zmierzy się tam z obecnym liderem III ligi - KKS 1925.

Górnik Konin - GKS Przodkowo 0:1 (64' Łukasz Stasiak)

Górnik Konin: Dawid Kołodziejczak - Mateusz Majewski, Dawid Śnieg (74' Mateusz Augustyniak), Mateusz Wypych (83' Maciej Rojewski), Łukasz Frydrych, Sebastian Antas (58' Jarosław Chrzanowski), Maciej Adamczewski, Jakub Groszkowski, Aleks Sieradzki, Krystian Sobieraj (73' Mateusz Majer), Paweł Błaszczak.

GKS Przodkowo: Patryk Kotłowski - Piotr Robakowski, Franciszek Barzowski, Maciej Borski, Piotr Łapigrowski, Maksym Demianchuk, Andrzej Kaszuba (80' Karol Domjan), Paweł Czoska (73' Mateusz Łuczak), Łukasz Stasiak, Łukasz Kwaśnik (71' Mateusz Frankowski), Marcin Karniluk (90' Artur Stawikowski).