LM.plSportDwóch karateków z regionu na podium Mistrzostw Europy

Dwóch karateków z regionu na podium Mistrzostw Europy

Kacper Ogrodowczyk z Turku i Julian Kubiak z Kłodawy wywalczyli medale Mistrzostw Europy - European Kyokushinkai Tezuka Group Open Championship 2016.

Mistrzostwa odbyły się w Wałbrzychu w pięciu konkurencjach: kata, kobudo, knockdown, lekki kontakt i semi-knockdown. Wystartowało w nich ok. 500 zawodników z czternastu krajów europejskich, a wśród nich czworo reprezentantów Turkowskiego Klubu Karate OYAMA: Kacper Ogrodowczyk z sekcji w Turku oraz Julian Kubiak, Kamil Michałkiewicz i Anita Muraszewska, którzy trenują w sekcji w Kłodawie.

Dwojgu ostatnim nie powiodło się w pojedynkach ćwierćfinałowych. Za to Julian Kubiak w konkurencji kobudo (kata z bronią) uległ w walce eliminacyjnej późniejszemu mistrzowi Europy. Znacznie lepiej zaprezentował się w konkurencji kata, gdzie zajął trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal Mistrzostw Europy.

Drugiego dnia mistrzostw, swój start w konkurencji lekki kontakt zaliczył Kacper Ogrodowczyk. W walce ćwierćfinałowej pokonał swojego przeciwnika przez podwójne zdobycie pół punktu (wazari), dzięki czystym kopnięciom okrężnym w głowę i zakończył te walkę w rekordowym czasie około 20 sekund.

Walkę półfinałową stoczył z bardzo dobrze dysponowanym zawodnikiem z Wieliczki i dopiero w dogrywce oraz remisowi we wskazaniach sędziów bocznych, przegrał jedynie przez wskazanie sędziego maty. Walka o trzecie miejsce przebiegła niemal identycznie jak walka ćwierćfinałowa, z tą różnicą, że zakończyła się w ciągu zaledwie 15 sekund. Tym samym Kacper wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy.

Instruktorami młodych medalistów mistrzostw Europy są Włodzimierz Rygiert i Marek Kruk.