LM.plSportZabrakło niewiele. Wilki przegrały piątego seta w Szczecinie

Zabrakło niewiele. Wilki przegrały piątego seta w Szczecinie

Siatkarze Wilków Wilczyn przegrywali w Szczecinie już 0:2, by wyrównać wynik starcia na 2:2. Mimo tego w meczu z Espadonem II drużyna Tomasza Robaka wywalczyła tylko punkt.

Pojedynek trzeciej i czwartej drużyny ligi lepiej rozpoczęli goście. Wilki w pierwszym secie prowadziły już 13:8, ale szczecinianie zdołali dogonić swoich rywali i w końcówce seta wyszli na prowadzenie. Pierwsza część meczu padła łupem Espadonu II 25:21.

W drugim secie gospodarze zwyciężyli już o wiele pewniej. Espadon II prowadził od początku partii, a wilczynianie nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki. Wilki przegrały seta do szesnastu i wydawało się, że zwycięstwo gospodarzy jest coraz bliżej.

Szczecinianie kontynuowali dobrą grę również w secie trzecim. Espadon II szybko wyszedł na prowadzenie, ale w połowie seta Wilki zaczęły gonić wynik. W końcu zespół Tomasza Robaka wyszedł na prowadzenie 17:16 i goście zdobyli kontaktowego seta, zwyciężając 25:20.

Bardzo wyrównana była czwarta część gry. Najpierw prowadzenie objęły Wilki, ale później Espadon II zdołał dogonić wynik. Na dodatek jeden z zawodników z Wilczyna ukarany został czerwoną kartką. W końcówce jednak dobrą zagrywką popisał się Marcin Szczechowicz i goście znów wygrali - 25:19.

O wyniku starcia decydować miał set piąty. Lepiej rozpoczęli go szczecinianie. Wilczynianie zmniejszyli straty do 8:9, ale ostatnie piłki należały do siatkarzy Espadonu II, którzy wygrali seta 15:13, a cały mecz 3:2.

Pomimo porażki zespół Tomasza Robaka utrzymał trzecie miejsce w lidze ze stratą trzech oczek do Olimpii Sulęcin i Orła Międzyrzecz. W przyszły weekend Wilki rozegrają ostatni ligowy mecz w tym roku. Ich rywalem będzie Stoczniowiec Gdańsk.

Espadon II Szczecin - Wilki Wilczyn 3:2 (25:21, 25:16, 21:25, 19:25, 15:13).