LM.plSportIskra Konin pływała na urodzinach Otylii Jędrzejczak

Iskra Konin pływała na urodzinach Otylii Jędrzejczak

Siedmiu reprezentantów Iskry Konin przywiozło jedenaście medali z dwóch weekendowych startów. Jednym z nich była II Mikołajkowa Olimpiada Pływacka o Urodzinowy Puchar Otylii Jędrzejczak.

W sobotę czwórka konińskich zawodników wzięła udział w bydgoskich XI Mikołajkowych Zawodach w Pływaniu. Najlepsze wyniki osiągnęła Klaudia Borkiewicz, która wywalczyła złoty i srebrny medal. Dwa razy na drugim miejscu podium stawał Adam Kuszyński, a dwa brązy wywalczył Igor Kierejewski. Bez zdobyczy medalowych swój udział zakończył natomiast Maksym Duras.

W sobotę i niedzielę Iskra pływała również na II Mikołajkowej Olimpiadzie Pływackiej. Patronat nad zawodami jak co roku objęła Otylia Jędrzejczak. Pięć medali dla Konina zdobyła Julia Wróbel. Reprezentantka Iskry trzykrotnie wygrywała w swoich startach, a dwukrotnie zdobyła srebrny medal.