Dzisiaj jest niedziela 16 czerwca 2019, imieniny: Aliny, Justyny, Benona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19138) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 14oC
Jutropogoda
22 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Trudny finansowo sezon Górnika. Jeden policjant ju ... (23)Tegoroczny "Gospel nad Wartą" odbył się w gorących ... (1)

Sześciu zawodników KLTC powołanych do reprezentacji narodowych

Dodano: 16.12.2016 15:37
Źródło: LM.pl

Dobry sezon w wykonaniu KLTC Konin poskutkował powołaniami kolarzy z Konina do reprezentacji narodowych. Z orzełkiem na piersi jeżdzić będzie pięciu juniorów i jeden młodzieżowiec.

W kategorii młodzieżowca do kadry narodowej powołano Marcina Czyszczewskiego. Koninianin startować ma w wyścigach torowych, w konkurencjach sprinterskich. W tych samych konkurencjach, ale w kategorii juniorów Polskę reprezentować będą Emil Czyszczewski (młodszy brat Marcina) oraz Bartosz Daszkiewicz.

Wyścigi torowe z szosowymi przeplatać będzie dwóch kolejnych juniorów KLTC Konin. W jeździe indywidualnej na czas i ze startu wspólnego na szosie oraz w konkurencjach średniodystansowych na torze rywalizować będą Mateusz Kostański i Konrad Sosiński. 

Ostatnim z powołanych zawodników jest Adrian Lorenc. Reprezentant KLTC Konin występować będzie na szosie w wyścigach ze startu wspólnego.

Powołania do reprezentacji narodowych to efekt bardzo dobrego sezonu w wykonaniu konińskich kolarzy. Zawodnicy KLTC wywalczyli łącznie dziewięć medali na imprezach rangi mistrzostw Polski. 

Najwięcej, bo aż cztery, zdobył Mateusz Kostański. Koninianin wywalczył brązowy medal w wyścigu ze startu wspólnego i srebrno w jeździe indywidualnej na czas podczas Szosowych Mistrzostwach Polski Juniorów, a także dwa brązowe medale na Torowych Mistrzostwach Polski - w wyścigu eliminacyjnym i na dystansie 3000 m.

Dwa krążki na swoim koncie zapisał Konrad Sosiński. Zawodnik KLTC wywalczył srebrny medal na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych oraz brązowy medal wraz z Dawidem Kuderczakiem na Mistrzostwach Polski Dwójek.

Problemy zdrowotne wykluczyły z dużej części sezonu najlepszego zawodnika KLTC Konin ostatnich lat - Marcina Czyszczewskiego. Po swoim powrocie koninianin zdobył jednak srebro na Torowych Mistrzostwach Polski na dystansie 1000 m.

Dwa srebra do kolekcji konińskiego klubu dołożyli jeszcze Emil Czyszczewski i Eryk Sobiech. Ten pierwszy stanął na podium w keirinie podczas Młodziezowych Mistrzostw Polski, a ten drugi - podczas Torowych Mistrzostw Polski. 

   • Sześciu zawodników KLTC powołanych do reprezentacji narodowych

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Brawo panowie,macie jaja,co zresztą widać.
Dodano: 16.12.2016 15:53    Przez: ~ajak
Chyba jajeczka!!!!! Haha
Dodano: 16.12.2016 16:41    Przez: ~haha
Gratulacje :) Super wyniki :)
Dodano: 16.12.2016 18:57    Przez: ~Xyz
Gratulacje oraz duże brawa. Miejmy nadzieję że odpowiednie osoby to docenią i będą miały na uwadze. Powodzenia i dalszych sukcesów:)
Dodano: 16.12.2016 21:08    Przez: ~Sympatyk kolarstwa

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.