Dzisiaj jest niedziela 25 sierpnia 2019, imieniny: Ludwika, Luizy, Patrycji WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18917) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (70) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 19oC
Jutropogoda
25 / 20oC
Pojutrzepogoda
28 / 22oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Przełamanie Majera, wygrana Górnika! Trzy czerwone ... (0)Medyk wciąż liderem, choć z AZS Wrocław nieźle się ... (0)

Sześciu zawodników KLTC powołanych do reprezentacji narodowych

Dodano: 16.12.2016 15:37
Źródło: LM.pl

Dobry sezon w wykonaniu KLTC Konin poskutkował powołaniami kolarzy z Konina do reprezentacji narodowych. Z orzełkiem na piersi jeżdzić będzie pięciu juniorów i jeden młodzieżowiec.

W kategorii młodzieżowca do kadry narodowej powołano Marcina Czyszczewskiego. Koninianin startować ma w wyścigach torowych, w konkurencjach sprinterskich. W tych samych konkurencjach, ale w kategorii juniorów Polskę reprezentować będą Emil Czyszczewski (młodszy brat Marcina) oraz Bartosz Daszkiewicz.

Wyścigi torowe z szosowymi przeplatać będzie dwóch kolejnych juniorów KLTC Konin. W jeździe indywidualnej na czas i ze startu wspólnego na szosie oraz w konkurencjach średniodystansowych na torze rywalizować będą Mateusz Kostański i Konrad Sosiński. 

Ostatnim z powołanych zawodników jest Adrian Lorenc. Reprezentant KLTC Konin występować będzie na szosie w wyścigach ze startu wspólnego.

Powołania do reprezentacji narodowych to efekt bardzo dobrego sezonu w wykonaniu konińskich kolarzy. Zawodnicy KLTC wywalczyli łącznie dziewięć medali na imprezach rangi mistrzostw Polski. 

Najwięcej, bo aż cztery, zdobył Mateusz Kostański. Koninianin wywalczył brązowy medal w wyścigu ze startu wspólnego i srebrno w jeździe indywidualnej na czas podczas Szosowych Mistrzostwach Polski Juniorów, a także dwa brązowe medale na Torowych Mistrzostwach Polski - w wyścigu eliminacyjnym i na dystansie 3000 m.

Dwa krążki na swoim koncie zapisał Konrad Sosiński. Zawodnik KLTC wywalczył srebrny medal na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych oraz brązowy medal wraz z Dawidem Kuderczakiem na Mistrzostwach Polski Dwójek.

Problemy zdrowotne wykluczyły z dużej części sezonu najlepszego zawodnika KLTC Konin ostatnich lat - Marcina Czyszczewskiego. Po swoim powrocie koninianin zdobył jednak srebro na Torowych Mistrzostwach Polski na dystansie 1000 m.

Dwa srebra do kolekcji konińskiego klubu dołożyli jeszcze Emil Czyszczewski i Eryk Sobiech. Ten pierwszy stanął na podium w keirinie podczas Młodziezowych Mistrzostw Polski, a ten drugi - podczas Torowych Mistrzostw Polski. 

   • Sześciu zawodników KLTC powołanych do reprezentacji narodowych

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Brawo panowie,macie jaja,co zresztą widać.
Dodano: 16.12.2016 15:53    Przez: ~ajak
Chyba jajeczka!!!!! Haha
Dodano: 16.12.2016 16:41    Przez: ~haha
Gratulacje :) Super wyniki :)
Dodano: 16.12.2016 18:57    Przez: ~Xyz
Gratulacje oraz duże brawa. Miejmy nadzieję że odpowiednie osoby to docenią i będą miały na uwadze. Powodzenia i dalszych sukcesów:)
Dodano: 16.12.2016 21:08    Przez: ~Sympatyk kolarstwa

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.