LM.plSportWilki po ostatnim meczu w tym roku, Radojewski odchodzi

Wilki po ostatnim meczu w tym roku, Radojewski odchodzi

Dwa łatwe sety i jeden niezwykle zacięty rozegrali w sobotę siatkarze Wilków Wilczyn. Ostatni raz w barwach II-ligowca z Wilczyna wystąpił dotychczasowy kapitan - Mateusz Radojewski.

W sobotę wilczynianie podejmowali Stoczniowca Gdańsk, zespół ze środka tabeli II ligi. Pierwsze spotkanie w Gdańsku było bardzo wyrównane, ale ostatecznie zwyciężył w nim Stoczniowiec. W rewanżu lepsze były już Wilki.

Zaczęło się dla zespołu Tomasza Robaka dobrze. Wilki wygrały pierwszego seta 25:18. Prawdziwa wojna stoczona została jednak w secie drugim. Gra toczyła się aż do 34 punktu, ale ostatecznie seta na swoją korzyść znów rozstrzygnęli gospodarze. Ta porażka podłamała siatkarzy Stoczniowca i trzecią część meczu goście oddali najszybciej, zdobywając zaledwie dwanaście punktów.

W sobotnim meczu ostatni raz w barwach Wilków zagrał Mateusz Radojewski. Kapitan zespołu w ostatnich dniach został powołany do sztabu szkoleniowego kadry narodowej w siatkówce plażowej i z tego powodu zmuszony jest zawiesić swoją karierę zawodniczą. W Wilkach Radojewski grał od ponad dwóch lat i przez ten czas stał się czołowym zawodnikiem zespołu z Wilczyna.

Po sobotniej wygranej Wilki wciąż zajmują trzecie miejsce w tabeli II ligi z dorobkiem 26 punktów. Kolejne mecze już w 2017 roku. 7 stycznia wilczynianie zagrają na wyjeździe z Orłem Międzyrzecz.

Wilki Wilczyn - Stoczniowiec Gdańsk 3:0 (25:18, 34:32, 25:12).