LM.plSportSzabliści KKSz Konin poza finałami Pucharu Świata Juniorów

Szabliści KKSz Konin poza finałami Pucharu Świata Juniorów

Najlepszy rezultat wśród Polaków uzyskał w Pucharze Świata Juniorów Mateusz Godlewski. Zarówno on, jak i Sylwia Matuszak oraz Hubert Glasner nie awansowali do finałowych ósemek turnieju.

W zawodach w Budapeszcie w biało-czerwonych barwach wystartowała jedna koninianka. W fazie pucharowej Sylwia Matuszak pokonała Louise Klein z Francji 15/9, a następnie przegrała ze Svetlaną Shevelevą 5/15. Rosjanka ostatecznie zajęła drugie miejsce w turnieju, a Sylwia Matuszak sklasyfikowana została na 23 pozycji. Wygrała Liza Pusztai (Węgry), a piąte miejsce zajęła Marta Mazurek z UKS 13 Białystok.

W turnieju mężczyzn KKSz Konin reprezentowało dwóch zawodników. Już na pierwszej walce pucharowej swój udział w zawodach zakończył Hubert Glasner. Koninianin przegrał 4/15 z Eliottem Bibi z Francji i ostatecznie zajął 120. miejsce.

O wiele wyżej uplasował się Mateusz Godlewski. Koninianin w pierwszej walce otrzymał wolny los, a w 1/32 finału uległ 14/15 Hiszpanowi Pere Andreu. Reprezentant KKSz Konin zajął ostatecznie 32. miejsce, co było najlepszym wynikiem wśród wszystkich Polaków.

Kolejne starty szablistki i szabliści z Konina zaliczą w przyszły weekend. W Moedling w Austrii rywalizować będą w Pucharze Europy Kadetów, a w Sosnowcu w III Pucharze Polski Juniorów. Do Konina szermiercze zawody zawitają 21 stycznia w ramach III Pucharu Polski Seniorów.