Dzisiaj jest wtorek 26 września 2017, imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (23693) SPORT FORUM FIRMY (5073) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 15oC
Jutropogoda
17 / 13oC
Pojutrzepogoda
16 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Podopieczni schroniska dla zwierząt doczekali si ... (15)Kościelec. Wypadek na dk 92. Samochód uderzył w barierk ... (18)
jesteś tutaj: Strona głównaSportKoniec IV ligi w Ślesinie? - Na 90% tak - mówi pre ...

Koniec IV ligi w Ślesinie? - Na 90% tak - mówi prezes

Dodano: 10.01.2017 17:19

LKS Ślesin może nie przystąpić do wiosennej części rozgrywek IV ligi. Prezes klubu, Kamil Sobota, częściowo potwierdza tę informację.

Od miesiąca wokół LKS Ślesin zapadła cisza. Wiadomym było, że klub przechodzi zmiany organizacyjne - na początku grudnia zmieniły się jego władze. Stery w Ślesinie objął nowy prezes, Kamil Sobota. Od tego momentu jednak klub milczał odnośnie organizacji zimowego okresu przygotowawczego, sparingów i przedłużenia umowy z trenerem Adamem Topolskim.

We wtorek pojawiła się nieoficjalna informacja jakoby LKS Ślesin miał wycofać z rozgrywek IV ligi drużynę seniorów. Wiadomość tę tylko częściowo potwierdza prezes klubu, Kamil Sobota. - Na 90 procent tak - mówi o możliwym wycofaniu drużyny. Zaraz jednak dodaje: - Może jeszcze uda się coś zdziałać. Ostateczne potwierdzenie powinniśmy znać w piątek, wtedy też wydam ewentualne oświadczenie.

Prezes ślesińskiego klubu nie chce również podawać powodów tej ewentualnej decyzji. 

Seniorzy LKS Ślesin w IV lidze występują nieprzerwanie od sezonu 2011/2012. Ich największym sukcesem było wywalczenie wicemistrzostwa tych rozgrywek w sezonie 2014/2015. Sam klub istnieje od 1947 roku i obchodzi w tym roku 70-lecie swojego istnienia.



  • Koniec IV ligi w Ślesinie? - Na 90 procent tak - mówi prezes

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna,   IV liga,   LKS Ślesin,   wycofanie zespołu,   Kamil Sobota

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Winni tego stanu rzeczy są wszyscy ci, którzy z tego klubu mieli ochotę, a może i plany zbudować potęgę w powiecie konińskim (na wzór Sokoła Kleczew). Moim skromnym zdaniem celem nr 1 takich klubów jak LKS Ślesin, Sokół Kleczew czy nawet Górnik Konin jest szkolenie młodzieży i opieranie zespołu seniorów na wychowankach. Szkoda, że przez tyle lat bezsensownie marnowano pieniądze na armię zaciężną, zamiast inwestować ją w lokalna młodzież. To samo dzieje się w Kleczewie. Dojna krowa, z której mleko ssą szczęśliwcy. Ale to też się skończy, tak jak skończył się Turek, Wodzisław Śląski, Grodzisk Wielkopolski, Wronki, Rypin czy Nowy Tomyśl. Kto następny?
Dodano: 10.01.2017 19:02    Przez: ~futbolmania
Podpisuje się obiema rękami! Bardzo trafnie i mądrze napisane. Co będzie teraz? Otóż też mamy lekcję od klubów z terenu. Był Tuliszków, potem Rychwał i Zagórów w IV lidze. Ostatnio Krzymów. I jaki rachunek za IV ligę? Długi, kilka lat rozczarowań - armii zaciężnej nie ma bo nie ma kaski, miejscowi nie chcą grać bo klub ich dawniej olał, to po co. Zobaczycie - A-klasa w Ślesinie, póki młodzież się nie ogra. I wtedy walka o awans z A-klasy i tył okręgówki - jak Rychwał, Tuliszków, Zagorów czy Krzymów. W każdym z tych klubów zmarnowano pokolenie miejscowych graczy, którzy chcieli być z klubem na dobre i złe.
Dodano: 10.01.2017 21:30    Przez: ~działacz z terenu
Mowilem,FATUM Błażeja...Sparta rozwalone,Ślesin rozwalony, teraz kolejny klub czeka w kolejce.
Dodano: 10.01.2017 19:20    Przez: ~Slesin
Sprawdza się to co każdy wie od lat i co pewnie wkrótce dosięgnie też Majkela. Piłka na wiosce na poziomie kilka lat max a potem pustynia (Wronki Grodzisk Niechanowo).
Dodano: 10.01.2017 20:39    Przez: ~wioski.pl
Hahahaha ŚLESIN stawia na młodzież !!!! Patrz na górnik czy kleczew gdzie maja wychowanków czy ta zdolna młodzież jak piszecie znawcy piłki ....większe kluby w wyższych rozgrywkach maja problemy z wychowankami gdzie prowadzą profesjonalne szkółki itd Nagle ŚLESIN i nowy prezes się obudził i w ciągu pół roku chce mieć już efekty to życzę powodzenia bo w takiej mieścinie jak ŚLESIN raczej nie wypali a komentarze niektóre to chyba piszą rodzice tej utalentowanej młodzieży ze slesina lub sam burmistrz z sobota.Jezeli już jest taki plan ze wszystko w slesinie będzie stawianie na młodzież to przede wszystkim trzeba mieć odpowiednich ludzi do szkolenia a nie nauczycieli wf czy gościa co pilnuje orlika i prezesa co jeszcze smarki mu lecą pod nosem wiec tyle w temacie
Dodano: 10.01.2017 19:16    Przez: ~Lks

KOMENTARZE

brawo prezes, brawo wy.....
Dodano: 10.01.2017 17:23    Przez: ~kotek
Trener Topolski puścił kolejny klub z Torbami gdyby w Kleczewie się w porę nie zorientowali to by było to samo.
Dodano: 10.01.2017 19:02    Przez: ~qqqq
Do qqqq poniżej:Na miejscu Pana Topolskiego oddałbym Cię do sądu !
Dodano: 10.01.2017 22:32    Przez: ~stary kibic LKS
Taka prawda po co dobry czyli drogi trener na wiosce jaką jest LKS. Do Sądu to powinien iść wójt gminy by prezesi przedstawili na co wydali kasę że po rundzie nie ma kasy na drugą rudnę...
Dodano: 10.01.2017 22:56    Przez: ~prawda
do,, prawda"- nie zajmuj głosu jak nie znasz tematu.Kasa z Gminy idzie na ten rok z nowego budżetu 2017-co wie każdy kibic.Kasa jest podobno na ten rok ta sama co w 2016r. ale poprzednie lata brakujące kwoty dokładał sponsor któremu nawet nikt nie podziękował i on to zrobił Gminie. Brakuje podobno 20 tys.zł która to kwota jest śmieszna przy budżecie Gminy.
Dodano: 10.01.2017 23:28    Przez: ~kibic3
I wy robicie strajk jak PO z Kodem przy mównicy poszliście do LM by Burmistrz się zlitował. TO nie wina Burmistrza tylko wasza, zamiast jak mieliście jednego sponsora szukać drugiego. To wy pisaliście jak to kupujecie zawodników dobrych. Zamiast już wtedy szukać. Teraz byście go mieli jak by każdy napisał teraz petycje że potrzebuje 20 tys więcej bo mu brakuje to te 30 milionów z gminy by się rozeszło. A przecież z tego trzeba utrzymać szkoły,dbać o drogi. Piszecie tak jak by 30 baniek było tylko na sport i gość nie chiał wam dać....Umiesz liczyć licz na siebie. Szukaj dzwoń po firmach 20 tys to jest nic odprowadzą sobie od podatku.....
Dodano: 11.01.2017 12:00    Przez: ~Jarek
p***ru...p***ru...Budżet Gminy to nie 30 mln a prawie 60 mln.Wszystkim Zarządom Klubu dotychczas starczało, a temu Prezesowi nie.Wygląda to na ustawkę Prezesa z Gminą by zlikwidować piłkę nożną ?
Dodano: 11.01.2017 15:09    Przez: ~xxxx
O jaki piękny ten budynek na zdjęciu oni grali w 4 lidze czy w B klasie.
Dodano: 10.01.2017 17:30    Przez: ~kibic
Nowy prezes nowy zarząd i co !!!! Sobota wraz z tym śmiesznym burmistrzem na 70 lecie klubu robią niespodzianek dla kibiców czyli wycofują drużynę seniorów brawo.Wlsanie ludzie pokroju soboty i tego śmiesznego burmistrza kompromitują się na całej linii i dlatego tacy ludzie rozwalają piłkę i sport na tak niskim poziomie a co do tego soboty to chyba jakaś pomyłka bo to jest gościu który jest na posyłki i to co powie burmistrz kukiełka robi zero szacunku dla takich ludzi w czerwcu 70 lecie będzie na stadionie obchodził burmistrz ,sobota i puste trybuny gratulacje
Dodano: 10.01.2017 17:50    Przez: ~Lks
Oj tam oj tam nie przesadzaj nie pierwszy nie ostatni
Dodano: 10.01.2017 18:04    Przez: ~Wreszcie porządki
I co ci do tego że 70 lecie juniorami będą obchodzić niech chłopaki mają a co przynajmniej będą swoi a nie cholera wie kto
Dodano: 11.01.2017 22:43    Przez: ~Slesin
P Burmistrz powinien rozliczyć p BOCIANA i spółkę ! Długi jakie długi ? Niech oda uzupełni brakującą kasę i dopiero odchodzi ! A jak nie to wnikliwa kontrola i konsekwencje poniesione dotkliwie !!!!
Dodano: 12.01.2017 02:27    Przez: ~lks
Nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz te osoby które prowadziły ten klub przejmowały go z długiem dwukrotnie większym wkładały przez tyle lat swoje pieniądze i teraz mają jeszcze płacić, takie cuda tylko w gminie Ślesin i przy urzędniczce którą zatrudnił pan burmistrz.
Dodano: 12.01.2017 06:48    Przez: ~nie wierze
slesinioki rozpadna sie he he
Dodano: 10.01.2017 18:20    Przez: ~kibic
Bardzo dobrze też bym nie chciał płacić piłkarza spoza gminy lepiej inwestować w nasza młodzież niech się rozwija a nie wywalać kase na bez sesowną 4 lige która i tak by nie przetrwała
Dodano: 10.01.2017 18:30    Przez: ~Slesin
pewnie teren stadionu potrzebny pod inwestycje
Dodano: 10.01.2017 18:20    Przez: ~anty
Nie teren potrzebny jest żeby straż pożarna go kosiła i na zawody strażackie.
Dodano: 10.01.2017 18:29    Przez: ~strazak sam
rolniku wspomnisz moje słowa - cwaniak przyszedł, ciemnym działaczom i burmistrzowi wstawi wizje i bajer w celu wydojenia kasy w stylu - bez kasy nie ma wyniku, ściągnie kilku swoich kopaczy takich objazdowych co za trenerem z tzw. nazwiskiem jeżdżą. Na początku będą wygrane mecze , potem , że potrzeba jeszcze więcej kasy na końcu zmęczenie materiału,konflikt trenera z wszystkimi i przeskoczenie do innego klubu ze swoim objazdowym cyrkiem. Pan burmistrz zostanie z ręką w nocniku mówiąc wprost wydojony z kasy publicznej kasy !!! no ale co nie robi się dla popularności. Pseudo działacze klubowi zostaną w szoku , długo nie poskładają się po wizycie Pana Topolskiego. Reasumując : Ślesin stać na porządny zespół złożony ze swoich lub lokalnych wychowanków aby dobrze grać na poziomie IV ligi . Po co fałszywe ambicje, na coś, co jest poza zasięgiem potencjału finansowego gminy ,chyba że ekonom z Lichenia wyłoży na cyrk objazdowy!
Dodano: 10.01.2017 18:54    Przez: ~komentarz z 10.01.2015 cha,c
Winni tego stanu rzeczy są wszyscy ci, którzy z tego klubu mieli ochotę, a może i plany zbudować potęgę w powiecie konińskim (na wzór Sokoła Kleczew). Moim skromnym zdaniem celem nr 1 takich klubów jak LKS Ślesin, Sokół Kleczew czy nawet Górnik Konin jest szkolenie młodzieży i opieranie zespołu seniorów na wychowankach. Szkoda, że przez tyle lat bezsensownie marnowano pieniądze na armię zaciężną, zamiast inwestować ją w lokalna młodzież. To samo dzieje się w Kleczewie. Dojna krowa, z której mleko ssą szczęśliwcy. Ale to też się skończy, tak jak skończył się Turek, Wodzisław Śląski, Grodzisk Wielkopolski, Wronki, Rypin czy Nowy Tomyśl. Kto następny?
Dodano: 10.01.2017 19:02    Przez: ~futbolmania
Ruch Chorzów,Korona Kielce,Warta Poznań,
Dodano: 10.01.2017 19:24    Przez: ~q
Dobrze pisze polać mu który klub następny do wycofania ??obstawiamy 😀😀😀😀
Dodano: 10.01.2017 19:24    Przez: ~Xvc
Podpisuje się obiema rękami! Bardzo trafnie i mądrze napisane. Co będzie teraz? Otóż też mamy lekcję od klubów z terenu. Był Tuliszków, potem Rychwał i Zagórów w IV lidze. Ostatnio Krzymów. I jaki rachunek za IV ligę? Długi, kilka lat rozczarowań - armii zaciężnej nie ma bo nie ma kaski, miejscowi nie chcą grać bo klub ich dawniej olał, to po co. Zobaczycie - A-klasa w Ślesinie, póki młodzież się nie ogra. I wtedy walka o awans z A-klasy i tył okręgówki - jak Rychwał, Tuliszków, Zagorów czy Krzymów. W każdym z tych klubów zmarnowano pokolenie miejscowych graczy, którzy chcieli być z klubem na dobre i złe.
Dodano: 10.01.2017 21:30    Przez: ~działacz z terenu
Jaką młodzież ??? Pytam skąd ta młodzież ??? Chcą IV ligę wywalczyć młodzieżą ??? A-klasa to max o ile nie B-klasa !!!
Dodano: 10.01.2017 22:13    Przez: ~United
Pewnie i tak zagrają- takie gadanie a potem ze niby się zarząd wykazał i pozyskali środki. Trzeba mieć jaja żeby to rozwiązać i ruszyć na nowo swoimi a jest ich w gminie wystarczająco! Po co płacić obcym którzy bez kasy odejdą! To wyrzucanie pieniędzy w błoto!Są zdolni juniorzy niech ograją się niżej i jeszcze się o 4 ligę powalczy
Dodano: 10.01.2017 19:03    Przez: ~Rozsądnie!
Bo bez drużyny seniorów budżet będzie ucięty po 200% i już nie bedzie dla prezesów kasy tak jak w sparcie
Dodano: 10.01.2017 19:25    Przez: ~a
Kierzek w Gorniku a Lajdi w Slupcy!
Dodano: 10.01.2017 19:09    Przez: ~prezes
już niektórzy zawodnicy dogadali się z Mąkolnem, Ostrowitem, Wilczynem. czyli tam gdzie kasa ( jeszcze jest do zgarnięcia)
Dodano: 10.01.2017 20:08    Przez: ~smieszne
i bardzo dobrze że się dogadali....lepiej cokolwiek zarobić za to co się lubi niż siedzieć przed kompem z pustym portfelem!
Dodano: 10.01.2017 20:14    Przez: ~grajek okręgowy
jeden w Widzewie....
Dodano: 10.01.2017 20:29    Przez: ~smieszne2
Nie dziwię się co niektórym że pójdą tam gdzie kasa. W piłce już dawno rządzi pieniądz.
Dodano: 10.01.2017 22:16    Przez: ~...
Czyli następne kluby gdzie wywalają pieniądze i nie patrzą w przyszłość.naiwni radni dają pieniądze na obcych zamiast zapewnić szkolenie dziecia z gminy za te pieniądze to dają emerytom piłkarskim za grę na na tym poziomie. Nigdy to się nie zwróci i nic z tego nie będzie bo jaka to promocja! A pseudo działacze spełniają swoje chore ambicje wywalając publiczne pieniądze opowiadając ściemy radnym itp. Wyciągnijcie wnioski z błędów innych klubów. zaistnieją na chwile a potem wielki trzask. Szkolić swoich- z tego większy pożytek- tylko długa droga a łatwiej 30 letnim emerytom płacić, na pewno zagwarantują przyszłość!
Dodano: 11.01.2017 10:45    Przez: ~Tak to widze
Tylko gdyby nie ci emeryci to klub spadnie ligę niżej i dotacja też będzie obcięta o połowę więc każdy z prezesów dba o swoją dupe przecież oni tanką auta za to na koszt klubu wypłacają sobie pensje nawet jak mówią że są darmo to jedzą obiady na meczach wyjazdowych łatwią przewozy od kolegów chodzi o busy wszędzie można bokiem wyprowadzać kase nikt tego nie powie ale taka jest prawda nikt nie bedzie za darmo po swojej pracy robił drugi etat w klubie za darmo.... Więc im też na ręke by kase dostawali jak największą. Jak mają spadać z ligi i ze 100 tys dostać np. 60tys to wolą temu emerytowi zapłacić przez rok 5 tys a mieć 40 więcej....
Dodano: 11.01.2017 12:23    Przez: ~sssssssss
jak można iść do mĄKOLNA ... Co to za wieś .. ani poruchać ani co zjeść :D
Dodano: 11.01.2017 17:36    Przez: ~sil
Do ssssssss: a jednak pracowali Ci naiwniacy za darmo.Obrażasz dziesiątki ludzi którzy poświęcali swój czas ,siły i energię dla klubu bez żadnych profitów- co dla Ciebie jest niewyobrażalne.Czy nowy Prezes bierze kasę za swoją pracę?
Dodano: 12.01.2017 20:24    Przez: ~xxxxx
1 z 6
123456>>