LM.plSportBolesna porażka KKF Automobile Torino z liderem z Leszna

Bolesna porażka KKF Automobile Torino z liderem z Leszna

Aż 1:9 przegrał w niedzielę KKF Automobile Torino Konin w Lesznie. Zespół Arkadiusza Hofmana grał tam z aktualnym liderem II ligi - GI Malepszy Futsal.

Już przed meczem wiadomo było, że faworytem będą leszczynianie. Trener Arkadiusz Hofman przekonywał jednak, że jego zespół będzie chciał się zaprezentować w Lesznie z jak najlepszej strony. - Wszyscy zdajemy sobie sprawę z rywala, z jakim przyjdzie nam grać. Nie poddamy się, wyjdziemy i będziemy walczyć - mówił szkoleniowie KKF Automobile Torino po meczu z Orlikiem Mosina. Ten plan nie do końca się powiódł, bo choć koninianie mieli w niedzielę okazje strzeleckie, to fatalna skuteczność spowodowała wysoką porażkę z GI Malepszy Futsal 1:9.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w piątej minucie. Udany kontratak skutecznie wykończył Jakub Molicki. Dwie minuty później świetną okazję miał Alan Kujawa, ale najlepszy strzelec konińskiej drużyny nie zdołał pokonać bramkarza rywali. W kolejnych minutach groźne strzały oddawali Hubert Olszak i Jan Martin, ale dwukrotnie dobrze bronił Artur Chmiel.

Kolejna bramka padła w piętnastej minucie - dośrodkowanie Jakuba Molickiego wykończył Łukasz Pieczyński. W ostatnich dwóch minutach leszczynianie jeszcze dobili koniński zespół. Najpierw przedłużony rzut karny wykorzystał Hubert Olszak, a w ostatniej sekundzie na 4:0 trafił Przemysław Czajka.

Po zmianie stron goście podjęli jeszcze próbę gonienia wyniku. Brakowało jednak celności - piłka albo mijała bramkę gospodarzy, albo leciała wprost w bramkarza z Leszna. Piąta bramka w meczu, znów dla GI Malepszy Futsal, padła w 27. minucie, a jej autorem ponownie był Jakub Molicki. Dwie minuty później KKF Automobile Torino zdobył, jak się później okazało, honorową bramkę. Piłka po mocnym strzale Sebastiana Marciniaka wpadła do siatki gospodarzy.

Końcówka meczu znów jednak należała do leszczynian. Po kolejnym kontrataku bramkę zdobył Jan Martin, a zaledwie minutę później piłkę do własnej siatki skierował Krystian Andrzejczak. Dzieło zniszczenia dokończył Hubert Olszak, który w dwóch ostatnich minutach dwukrotnie trafił do konińskiej siatki. KKF Automobile Torino przegrał 1:9.

Mecz w Lesznie był przedostatnim spotkaniem konińskich futsalistów w pierwszej rundzie II ligi. Ostatni mecz przed przerwą już w przyszły weekend - KKF Automobile Torino podejmie City Zen Poznań.

GI Malepszy Futsal Leszno - KKF Automobile Torino Konin 9:1 (5', 27' Jakub Molicki, 15' Łukasz Pieczyński, 19', 38', 40' Hubert Olszak, 20' Przemysław Czajka, 32' Jan Martin, 33' Krystian Andrzejczak (sam.) - 29' Sebastian Marciniak)

GI Malepszy Futsal Leszno: Łukasz Błaszczyk, Filip Twardowski - Jan Martin, Łukasz Janowicz, Jakub Molicki, Filip Walczak, Łukasz Pieczyński, Damian Drewnowski, Przemysław Czajka, Hubert Olszak.

KKF Automobile Torino Konin: Michał Jankowski, Artur Chmiel - Adam Wojciechowski, Sebastian Marciniak, Sebastian Raczkowski, Krystian Andrzejczak, Alan Kujawa, Mateusz Mroziński, Jakub Matuszak, Damian Markiewicz, Łukasz Łajdecki.