LM.plSportMatuszak, Godlewski i Dziublewski na podium Pucharu Polski

Matuszak, Godlewski i Dziublewski na podium Pucharu Polski

Trzy medale, w tym jeden złoty, przywieźli do Konina reprezentanci KKSz Konin. Szabliści z Konina rywalizowali w sobotę w III Pucharze Polski Juniorów w Sosnowcu.

Po najwyższy laur sięgnęła Sylwia Matuszak. Koninianka wygrała wszystkie walki eliminacyjne, a w fazie pucharowej pokonała kolejno Darię Skonieczną (AZS AWF Warszawa) 15/8, Natalię Walas (TMS Sosnowiec) 15/3, Weronikę Waleriańczyk (KKSz Konin) 15/9, Urszulę Kurzynę (UKS 13 Białystok) 15/3, a w finale Zuzannę Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 15/11.

Dzięki tym zwycięstwom Sylwia Matuszak zdobyła w Sosnowcu złoty medal. W finałowej ósemce znalazły się jeszcze trzy koninianki. Natalia Nowinowska zajęła piąte miejsce, Weronika Waleriańczyk szóste, a Małgorzata Zawodniak ósme.

Równie duże sukcesy odnieśli mężczyźni. Tradycyjnie, najwyższe miejsce wywalczył Mateusz Godlewski. Koninianin wygrał wszystkie walki eliminacyjne, a następnie pokonał Dominika Woźniaka (KKSz Konin) 15/5, Michała Zandeckiego (KKSz Konin) 15/5, Michała Dębskiego (AZS AWF Warszawa) 15/7 i Karola Lademanna (AZS AWF Warszawa) 15/12. Dopiero w finale Godlewski przegrał z Krzysztofem Kaczkowskim z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego 12/15, zajmując ostatecznie drugie miejsce.

Lokatę niżej uplasował się Maurycy Dziublewski. Koninianin dotarł aż do półfinału, gdzie uległ późniejszemu zwycięzcy - Krzysztofowi Kaczkowskiemu - 7/15. W finałowej ósemce znalazł się jeszcze Krystian Borkiewicz, sklasyfikowany ostatecznie na ósmym miejscu.

Kolejne szermiercze zmagania odbędą się już w Koninie. W najbliższą sobotę rozegrany zostanie III Puchar Polski Seniorów.