Dzisiaj jest wtorek 18 czerwca 2019, imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20219) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (57) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 16oC
Jutropogoda
25 / 19oC
Pojutrzepogoda
28 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rady Seniorów z całej Wielkopolski przyjechały do ... (0)Pierwsza tragedia nad wodą. W zbiorniku Przykona u ... (4)

LKS Ślesin wycofany z rozgrywek. Oświadczenie prezesa

Dodano: 16.01.2017 15:48
Źródło: LM.pl

Zarząd klubu LKS Ślesin podjął decyzję o wycofaniu z rozgrywek IV ligi drużyny seniorów tego klubu. Powodem takiego ruchu jest trudna sytuacja kadrowa i finansowa klubu ze Ślesina.

O możliwości wycofania ślesińskiej drużyny z rozgrywek IV ligi gr. wielkopolskiej południowej pisaliśmy już w zeszły wtorek. Wtedy prezes LKS Ślesin Kamil Sobota informował, że choć klub jest bliski takiej decyzji, nie jest ona jeszcze pewna w stu procentach. Dziś wiadomo już, że wiosenna część rozgrywek IV ligi odbędzie się bez LKS Ślesin.

W przesłanym oświadczeniu władze LKS Ślesin wskazują przyczyny takiego ruchu. Głównym powodem mają być problemy finansowe klubu. - Na dzień 10.01.2017 stan zadłużenia LKS Ślesin wynosi 31.245,66 zł plus odsetki - czytamy w piśmie. Ponad trzynaście tysięcy złotych stanowi zadłużenie wobec Gminy Ślesin z tytułu nieprawidłowo wydatkowanych środków z dotacji przez poprzedni zarząd.

Według podanych przez władze LKS Ślesin informacji, w przeszłości 85% gminnej dotacji przeznaczane było na drużynę seniorów - w tym na pensje dla zawodników spoza gminy. - Siłą rzeczy musiało odbywać się to kosztem drużyn młodzieżowych. Miało to swoje odzwierciedlenie w braku inwestycji w sprzęt sportowy, nowoczesne metody treningowe czy chociażby w zaległościach finansowych wobec trenerów drużyn młodzieżowych - pisze w oświadczeniu prezes Kamil Sobota.

Wobec takiej sytuacji zarząd podjął rozmowy z zawodnikami, większość z nich nie chciała jednak pozostać w Ślesinie na zaproponowanych warunkach. Trudna sytuacja finansowa i kadrowa poskutkowała zaś wycofaniem drużyny seniorów z IV ligi. - Decyzja ta pozwoli na wprowadzenie niezbędnych zmian w organizacji i finansowaniu klubu. (...) W chwili obecnej klub znalazł się w trudnej sytuacji. Jednak przy wprowadzeniu programu naprawczego oraz przy wsparciu kibiców i włodarzy gminy, LKS Ślesin wkrótce wróci na właściwe miejsce na piłkarskiej mapie naszego regionu - czytamy w oświadczeniu.

Co ważne, decyzja podjęta została po rezygnacjach we władzach LKS Ślesin. W zeszłym tygodniu z funkcji wiceprezesa zrezygnował Błażej Budziński, do dymisji podał się również Krzysztof Siedlecki (członek zarządu) oraz cała Komisja Rewizyjna. - Różnimy się z prezesem wizją rozwoju - tłumaczy Błażej Budziński.

następna
strona 1/2


  • LKS Ślesin wycofany z rozgrywek. Mamy oświadczenie prezesa

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

można powiedzieć że na 70lecie klubu doszło do KOMPROMITACJI I BLAMAŻU co na to burmistrz i osoba odpowiedzialna za sprawy klubu w urzędzie, gdzie rozliczenia i bilans po każdym sezonie , Ci ludzie którzy podają się do dymisji i rezygnują -TERAZ - przecież to oni są odpowiedzialni za skandal na skale powiatu i województwa, szmery bajery komisje rewizyjne itpitd to czym się zajmowały???? to nikt nie widział co się szykuje?? FAJNE BĘDZIEMY MIELI 70 lecie klubu!!!! poprostu żal
Dodano: 16.01.2017 16:27    Przez: ~stary kibic
Armia zaciężna niczym karawana idzie dalej. Pójdą gdzie kasa, zrujnują inny klub z idiotami w zarządzie (lepszy obcy lepszy za kaskę, niż swój za darmo) i kolejny klub pójdzie w odstawkę. Aha - dla tych mądrali, co piszą "zawodowe kluby mają problemy z wychowankami blablabla". Zawodowe kluby mają inne cele. Nasze kluby regionalne powinny być tylko i wyłącznie dla miejscowych. A jeśli gwiazdeczki chcą kaskę, to niech sobie sami klub założą i sponsorów szukają, zamiast marnotrawić kasę gminną.
Dodano: 16.01.2017 16:56    Przez: ~działacz
Niech mi ktoś odpowie bo chyba nie rozumiem. Do czego potrzebny jest taki klub jak LKS ? Według mnie do tego żeby nasze dzieci mogły realizować swoje piłkarskie pasje pod okiem fachowej opieki. Na to i tylko na to można wydawać nasze publiczne pieniądze. Jeśli ktoś twierdzi inaczej to kłamie. A już na pewno takie kluby nie służą realizacji chorych ambicji garstki ludzi. Nie po to aby jeden pracownik kopalni lub elektrowni mógł się chwalić przed drugim pracownikiem kopalni lub elektrowni że jego klub jest w wyższej klasie rozgrywkowej. Ochłońcie. Niech klub piłkarski zajmie się tym do czego jest anie pompowaniem ego jakichś nieudaczników.
Dodano: 17.01.2017 19:38    Przez: ~Nie kibic
do Xvt= widzę ,że jesteś bezkompromisowy.Będą chyba wybory do Zarządu,to przyjdź-będziemy na takich jak Ty głosować!Potrzebni są ludzie którzy wezmą odpowiedzialność za ok. 100 zawodników,trenerów ,organizację szkolenia,wyjazdy,przygotowanie meczy,sprawy finansowe - styczeń ,luty a było ,że i do kwietnia będziesz wykładał swoją kasę bo przecież trzeba jeździć na sparingi,opłacać prąd,sędziów,badania lekarskie i inne nie cierpiące zwłoki wydatki a dotację z Gminy klub dostanie po Twoich prośbach i błaganiach w terminie jw.Ale za to będziesz ,nie mógł ale raczej musiał ,jeździć co tydzień na mecze dzieciaków bo przecież bez opieki ich nie puścisz bo za nich odpowiadasz. Twoja rodzina będzie zadowolona....I to wszystko robisz za darmo a na koniec zrobią Cię złodziejem.Nie zapomnij przyjść na zebranie.
Dodano: 16.01.2017 20:44    Przez: ~Żal mi tego klubu
Kto ci tak powiedział burmistrz zobacz jak on długi kolekcjonuje jak zadłużona jest gmina jego żady to same kredyty.
Dodano: 16.01.2017 21:26    Przez: ~gdk

KOMENTARZE

można powiedzieć że na 70lecie klubu doszło do KOMPROMITACJI I BLAMAŻU co na to burmistrz i osoba odpowiedzialna za sprawy klubu w urzędzie, gdzie rozliczenia i bilans po każdym sezonie , Ci ludzie którzy podają się do dymisji i rezygnują -TERAZ - przecież to oni są odpowiedzialni za skandal na skale powiatu i województwa, szmery bajery komisje rewizyjne itpitd to czym się zajmowały???? to nikt nie widział co się szykuje?? FAJNE BĘDZIEMY MIELI 70 lecie klubu!!!! poprostu żal
Dodano: 16.01.2017 16:27    Przez: ~stary kibic
Winna jest gmina która te rozliczenia przyjmowała i nic nie miała przeciwko temu.wszystko było ok a teraz zrzuca się zadłużenie na poprzedni zarząd oczekuje oświadczenia poprzedniego zarządu jakim cudem i dlaczego to zadłużenie się wzięło.
Dodano: 16.01.2017 16:59    Przez: ~grał w lks
niech zdycha ta ślesińska wylęgarnia "talentów", hehehehe był Turek, był Ślesin, został jeszcze Kleczew, czekamy :)
Dodano: 16.01.2017 20:32    Przez: ~Nie chciałaś ToMasz
Został jeszcze jedynie Kurnik, Bardzo czekamy :)
Dodano: 16.01.2017 21:36    Przez: ~Chciałaś MaszTo
tak teraz zdechnie kurnik z tą sportową miernotą ...
Dodano: 17.01.2017 04:23    Przez: ~To Masz przygłupie
Przez 70 lat LZS a obecnie LKS wytrzymał bardzo wiele, zmian ludzi i problemów ale dopiero za obecnych rządzących poległ!!! Niech to będzie takim przykładem i jednocześnie dowodem z kim tak naprawdę mamy do czynienia.
Dodano: 20.01.2017 09:40    Przez: ~LZS
Smuci mnie fakt, że taki klub jak Górnik Konin nie zachowuje się profesjonalnie w takich momentach. Pod nosem mają klub w IV który boryka się z problemami takimi nie innymi. Czy nie mądrzej by było spotkać się przez włodarzy obu klubów i nawiązać oficjalną współpracę. Górnik ma zawodników, którzy powinni ogrywać się w IV lidze. Maciej Rojewski, Jarosław Chrzanowski, Bartosz Kowalski, Igor Witczak, Mateusz Koliński, Krzysztof Słowiński oraz zawodnicy z juniora starszego i wysłać ich na wypożyczenie do LKSu. Jak wiemy w Górniku raczej w 90% zawsze ten rocznik nie miał sensu, ponieważ grali tam zawodnicy, którzy uciekali potem na studia do innych miast. Następnie, kto lepszy i jest w stanie zrobić odpowiedni postęp tooo dostaje ponowną szansę w Górniku. Co roku do takiego zespołu dokoptować 2-3 kolejnych zawodników z juniorów Górnika i LKSu. Ślesin ma ligę, Górnik ma pożytek i jest cisza i spokój, bez wygórowanych fantazji władz klubu.
Dodano: 16.01.2017 16:33    Przez: ~JR
A kto im ma płacić??? jak Ślesina nie stać na nich za darmo nikt nie chce grać każdy idzie tam gdzie jest kasa
Dodano: 16.01.2017 16:37    Przez: ~Xxx
Oczywiście oddelegować tam swojego trenera np. Marcina Słowińskiego, który stanie się automatycznie koordynatorem grup młodzieżowych.
Dodano: 16.01.2017 16:40    Przez: ~JR
Na pewno tu nie chodzi o taka kasę jak przez ostatnie lata! Nie ośmieszajmy zarządu do tego stopnia, że nie jest w stanie znaleźć sponsorów, którzy by taki projekt wsparli. Grać nie za stypy tylko za to co podniosą z boiska plus ew. jakieś drobne na dojazdy.
Dodano: 16.01.2017 16:43    Przez: ~JR
Ale Górnik wypożyczył zawodników do Ślesina, natomiast wymienieni powyżej, zasuwają na treningach i stanowią o konkurencji w pierwszym składzie, wszyscy oni maja jednakową możliwość gry w III Lidze. W teorii co napisał JR ma sens, ale to tylko teoria bez obycia klubowego :)
Dodano: 16.01.2017 16:50    Przez: ~ksg
Zawodnicy wymienieni mają wolną rękę w poszukiwaniu klubu.
Dodano: 16.01.2017 16:52    Przez: ~JR
chlopie glupoty gadasz za frree dostales marzyne i rusina od gornika teraz tez bys kogos dostal ale wy ciagle swoi i swoi ta graj w a klasie swoimi zawodnikami Sompolna nie dogonicie z 10 lat a kto wam ma mlodziesz wychowac jak wy trenerow od mlodych nie macie tak ludzie z gornika maja przyjsc i namowic waszego prezesa grajcie slesin my wam pomorzemy jeszcze wam doplacimy slupca ma mniejszy budzet od slesina i ma wyniki mieli 2 zawodnikow z terenu bury i alan Slesin 10 lat a klasa zobaczycie
Dodano: 16.01.2017 17:40    Przez: ~kssg
Kto ci to oświadczenie napisał bo ty o tym pojęcia nie masz, myślę że sam burmistrz tylko szkoda że nie uzasadnił z czego to zadłużenie się wzięło.
Dodano: 16.01.2017 16:35    Przez: ~kibic lks
Armia zaciężna niczym karawana idzie dalej. Pójdą gdzie kasa, zrujnują inny klub z idiotami w zarządzie (lepszy obcy lepszy za kaskę, niż swój za darmo) i kolejny klub pójdzie w odstawkę. Aha - dla tych mądrali, co piszą "zawodowe kluby mają problemy z wychowankami blablabla". Zawodowe kluby mają inne cele. Nasze kluby regionalne powinny być tylko i wyłącznie dla miejscowych. A jeśli gwiazdeczki chcą kaskę, to niech sobie sami klub założą i sponsorów szukają, zamiast marnotrawić kasę gminną.
Dodano: 16.01.2017 16:56    Przez: ~działacz
na przyszłośc jak jest sponsor to musi być poważny i nie zabierac " zabawek" z dnia na dzięń - musi byc to ustalone ......
Dodano: 16.01.2017 16:57    Przez: ~kibic
tur turek był i będzie chłopcy z turku szkolenie młodzieży na treningu jest 50 dzieci idziemy do 4 ligi i to nam wystarczy
Dodano: 16.01.2017 17:19    Przez: ~kibic tura
I bardzo dobrze tak trzymać
Dodano: 16.01.2017 17:23    Przez: ~Xxx
HEHE A ILU LUDZI JUZ SCIAGNELISCIE DO TEGO SMIESZNEGO tureczku z poza miasta sorry wiochy bo to dziura zabita dechami turek to c**le a nie przyjaciele.. ledwo z a klasy awans był swoimi dlatego zima jak byliscie w a klasie nasciagaliscie ludzi z kalisza brudzewa itp.. turek to leszcze zaraz znow sie rozpadniecie jak porzednio przy tej polityce pozdro
Dodano: 16.01.2017 17:58    Przez: ~KSG
W Turku grają sami zawodnicy z powiatu tureckiego, a pościągaliśmy ludzi tyle że naszych wychowanków i ludzi z Turkiem związanych więc nie siej propagandy. Szkolenie idzie w dobrym kierunku, co raz więcej dzieciaków u nas trenuje a seniorzy są dodatkiem do tego. Zawsze uważaliście się za tych lepszych i mądrzejszych a jak wy się rozpadaliście to nie szczekałeś. Czemu wasi wychowankowie grają po dziurach zabitych dechami (Kleczew, Ślesin w twoim rozumieniu) zamiast bronić barw wielkiego Górnika????
Dodano: 21.01.2017 07:38    Przez: ~do KSG
Zgodnie ze Statutem LKS-u Zarząd to min 5 osób. Było w Zarządzie 6 osób , dwóch zrezygnowało więc zostały 4-ry osoby, a te nie były władne podjąć takiej Uchwały./ a w ogóle czy Prezes zwołał posiedzenie Zarządu - może protokół kiedy było to zebranie i kto podpisał/.
Dodano: 16.01.2017 17:41    Przez: ~xxxx
Forever Górnik Konin my mamy się dobrze. Byliśmy jesteśmy i będziemy. A wy co? Ten wasz wielki lks już nie istnieje. Pamietacie co nam zyczyliscie? Pamiętaj jedno niezycz komuś tego co tobie niemiłe. Ole super KSG!!!
Dodano: 16.01.2017 17:54    Przez: ~Franek łowca bramek
Bardzo dziwne wytłumaczenie śmiesznego nowego prezesa przecież budżet został taki sam jak rok wcześniej proste wymówki jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze o kasę .Sobota będzie kojarzony ze na 70 lecie klubu wycofał drużynę seniorów to jest jakaś pomyłka zatrudniając takiego gościa na funkcji prezesa a jeżeli chodzi o zakup nowych strojów itd to przypominam Żr pierwsza drużyna miała nowe czarne stroje od sponsora a głupie tłumaczenie ile to jest długu i jaki sobota jest biedny bo nawet chłopacy z drużyny seniorów nie chcieli zostać na nowych warunkach .....sobota powiedz ile tak naprawdę zaproponowałeś tym chłopaką!!!! Z tego co słuchy chodzą to nawet juniorzy z pierwszego zespołu na warunki przedstawione przez sobotę spadli z krzeseł ....od początku wyboru nowego prezesa gmina i sobota chcieli to wszystko rozwalić co było przez tyle lat i taka jest główna przyczyna .powodzenia z grupami młodzieżowymi
Dodano: 16.01.2017 18:11    Przez: ~Lks
To żeś wydumał. Ja tę sytuację rozumiem tak: Kamil z Bartkiem zrobili bilans otwarcia. Oprócz długów z poprzedniego roku, które trzeba spłacić natychmiast (np. bez spłaty 13tys. nie będzie kolejnej dotacji z gminy, a im dłużej jej nie będzie, tym więcej musisz wyłożyć że swoich), ocenili także ile kasy potrzeba na bieżące utrzymanie klubu -wyszło, że nijak to się nie sklei bez cięć. Stroje to pikuś. Komplet wytrzymuje dwa lata. To koszt rzędu 200 zł miesięcznie. Nie wiem jak jest w Ślesinie rozwiązany transport ale przy takiej ilości drużyn wynajem busów w sezonie to kwota rzędu 5000/m-c. Koszt I trenera brutto z dojazdem podobnie. Sędziowie w IV lidze przez rok kosztują powyżej 15 tys. Opłaty do WZPN i OZPN dla IV ligi 10-15 tys. Juniorzy,przy chojnych rodzicach, to 10-15 tys./drużynę. Już przekroczyłem znacznie kwotę dotacji 184tys. Bez nagród dla zawodników. PS. Nierozliczenie dotacji często uniemożliwia staranie się o środki z ...
Dodano: 17.01.2017 12:21    Przez: ~:)
Troche z innej beczki ale zawsze cos...pamietam jjak Pularys jezdzil na Lichen jak kilka lat temu mowil ze powinni to wszystko rozegnac....nastepnie gdy slesin zaczal grac w lidze to co on nie najmadrzejszy i po co 2 kluby w gminie i lichen rozwiazac bo slabi max,,,a teraz wszystko sie odwrocilo moze slabi moze nie ale graja w okregowce a slesin ?????? pozostalo ci lisewo i wilczyn ale i tam tez sie na twoich nopiniach poznaja
Dodano: 16.01.2017 18:32    Przez: ~byly zawodnik
Kolego jeszcze 2 lub 3 drużyny się wycofają z koniskiego opzn aż się zdziwicie 😉😉😉😉
Dodano: 16.01.2017 18:48    Przez: ~Będzie
W Gminie powinien jednak być jeden Ośrodek Sportu , w nim jeden klub piłkarski.Licheń powinien być o klasę niżej i być zapleczem ale burmistrz ,,wali " Wam kasę i teraz będzie odwrotnie.Nasi juniorzy już się cieszą na grę u Was, a my ściągniemy do Ślesina juniorów z Lisewa.Pularys miał ,, w tym ustępie kupę" racji.
Dodano: 16.01.2017 19:06    Przez: ~acb
1 z 6
123456>>