LM.plSportPogrom KKF na koniec rundy. Strzelał nawet bramkarz

Pogrom KKF na koniec rundy. Strzelał nawet bramkarz

Dodano: , Aktualizacja: , Żródło: LM.pl

Po trzech meczach bez zwycięstwa zawodnicy KKF Automobile Torino przełamali swoją niemoc i rozbili Cityzen Poznań 8:1. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył bramkarz KKF Automobile Torino - Artur Chmiel.

Sobotni mecz był ostatnim w pierwszej rundzie rozgrywek II ligi futsalu. Do Konina przyjechała najsłabsza dotąd drużyna. Cityzen Poznań w poprzednich meczach nie zdobył ani jednego punktu i po sobotnim starciu w Koninie nic się w tej kwestii nie zmieniło.

Koninianie bardzo dobrze weszli w mecz. Już w drugiej minucie bezpośrednio z rzutu wolnego trafił Mateusz Mroziński. Pięć minut później było już 2:0. Po świetnym zagraniu Krystiana Andrzejczaka jeszcze lepiej piłkę przyjął Sebastian Raczkowski, po czym mocnym uderzeniem z prawej strony pola karnego podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Później mecz się wyrównał, a na boisku dominowała niedokładność. Młodzi piłkarze z Poznania zaczęli lepiej się bronić, ale nie byli w stanie konstruować jakichkolwiek akcji na połowie konińskiej drużyny. KKF Automobile Torino natomiast czekał na dogodną okazję.

Taka nadarzyła się w czternastej minucie. Po zagraniu na lewą stronę piłkę przyjął Łukasz Łajdecki, po czym atomowym uderzeniem pokonał Arkadiusza Kłosowskiego. Bramkarz Cityzen miał piłkę na rękach, ale strzał był tak mocny, że przełamał ręce Kłosowskiego.

Jeszcze przed przerwą goście zdołali zdobyć kontaktowe trafienie. Złe wybicie Sebastiana Raczkowskiego spowodowało, że piłka spadła pod nogi Michała Walkowiaka. Ten wiele się nie zastanawiał i strzałem po ziemi pokonał Michała Jankowskiego.

Po zmianie stron goście zdecydowali się na grę bez bramkarza w akcjach ofensywnych. Poskutkowało to dwoma groźnymi strzałami z dystansu Krzysztofa Szurpitta, ale również stratą kolejnego gola. W 30. minucie piłkę przejął bramkarz koninian Artur Chmiel, a między słupki nie zdążył wrócić golkiper Cityzen Poznań. Chmiel wykorzystał to i bezpośrednim uderzeniem spod własnej bramki zdobył czwarte trafienie dla gospodarzy.

W ostatnich pięciu minutach koninianie jeszcze czterokrotnie trafiali do siatki rywali. Bramki zaliczyli wtedy Łukasz Łajdecki, Krystian Andrzejczak, Mateusz Mroziński i ponownie Krystian Andrzejczak. Ostatnia bramka padła równo z syreną i była znów zasługą Artura Chmiela - bramkarz KKF posłał długie podanie pod bramkę rywala, a tam głową do siatki skierował ją Krystian Andrzejczak. Gospodarze zwyciężyli 8:1.

- Wynik jest wysoki, ale całe spotkanie było bardzo trudne. Graliśmy bez czterech podstawowych zawodników. Nasze początkowe bramki uspokoiły naszą grę. Staraliśmy się trzymać wynik 3:1 i wykorzystać okazję na kolejną bramkę. To się opłaciło. Cieszy to, że chłopaki grali do samego końca. Trenujemy to, że nawet ostatnia sekunda może mieć decydujący wpływ na spotkanie. Chcieliśmy bardzo wygrać i pokazać, że dalej gramy o górę tabeli - podsumował starcie trener KKF Automobile Torino Konin, Arkadiusz Hofman.

Po pierwszej, debiutanckiej rundzie w II lidze konińscy futsaliści zajmują drugie miejsce w tabeli z dorobkiem szesnastu punktów i stratą pięciu punktów do GI Malepszy Futsal Leszno (lider swój mecz gra dopiero w niedzielę). - Liga była dla nas niewiadomą. Pozycję wicelidera wzięlibyśmy w ciemno. Cały czas się uczymy, staramy się pracować na treningach. Przyjechał do nas na trening szkoleniowiec mistrzów Polski, chcemy ściągnąć kolejnych - podsumowuje rundę w wykonaniu swojego zespołu Arkadiusz Hofman.

Przerwa w rozgrywkach futsalowych nie trwa długo. Do gry KKF Automobile Torino wraca już za dwa tygodnie. Przez ten czas koninianie będą normalnie trenować, mają również w planach sparing z drużyną z Bydgoszczy. - Druga runda będzie dużo trudniejsza. Zaczną się treningi w klubach na trawie, nie będziemy we wszystkich meczach mieć wszystkich zawodników. Zespoły inne nie będą już nas lekceważyć. Będziemy konsekwentnie pracować. Jeżeli będziemy w pierwszej trójce to będzie to dla nas sukcesem - mówi szkoleniowiec KKF Automobile Torino.

KKF Automobile Torino Konin - Cityzen Poznań 8:1 (2', 40' Mateusz Mroziński, 7' Sebastian Raczkowski, 14', 36' Łukasz Łajdecki, 30' Artur Chmiel, 40', 40' Krystian Andrzejczak - 16' Michał Walkowiak)

KKF Automobile Torino Konin: Michał Jankowski, Artur Chmiel - Sebastian Raczkowski, Krystian Andrzejczak, Marcin Balalja, Mateusz Mroziński, Sebastian Marciniak, Damian Markiewicz, Łukasz Łajdecki, Kuba Matuszak, Piotr Borkiewicz.

Cityzen Poznań: Arkadiusz Kłosowski - Maciej Antokolski, Arkadiusz Kurcewicz, Kacper Kromski, Michał Walkowiak, Adam Pawlak, Marcin Kostański, Krzysztof Szurpitt, Jędrzej Siegień, Krzysztof Antczak.